Рівненський інформаційний портал OGO.ua

подати
оголошення

28.04.2018, 10:10

У Рівному підняли прапор військово–морських сил України

У суботу, 27 квітня до Рівного завітав екс-командир великого десантного корабля, який носив назву нашого обласного центру - «Рівне», капітан першого рангу – Олександр Калініченко.
Морський офіцер прибув із Одеси, щоб підняти прапор корабля, який на сьогоднішній день знаходиться у школі – ліцеї №2.

Про це повідмили з прес-служби міської ради.Підняття морського стягу приурочене до Свята Українського моря — Дня Українського Державного Флоту, який відзначався 29 квітня з 1919 року в Україні, а згодом за межами радянської України. Ця дата пов’язана з підняттям українських прапорів на Чорноморському флоті і фортеці Севастополь у 1918 році.За ініціативи «АСОЦІАЦІЇ КОМБАТАНТІВ» та «Асоціації ветеранів ВМС України» у 100-річчя події, це свято вперше відзначають як в Україні так і за її межами у форматі урочистого підняття історичного або сучасного військово-морського прапору в різних містах, які мали чи мають однойменні назви кораблів.

Мій Чорнобиль: 32 роки аварії на ЧАЕС. Оповіді очевидців

За словами Олександра Калініченка, корабель «Рівне» був набагато кращим судном, ніж закуплений у Росії «Костянтин Ольшанський». Він міг брати на борт 1 батальйон морської піхоти, або 10 танків та більше 50 військових «ЗІЛІВ». Екіпаж корабля – 82 матроси та командний склад.

Славнозвісний у 90-х роках минулого століття десантний корабель «Рівне» виведений зі складу флоту у 2004 році.

Коментарі:

Загрузка...
Останні новини
Новини партнерів