подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
консультація гінеколога в м. Рівне
29.07.2018, 15:31

Коли монетизують на Рівненщині «проїзні» пільги?

Фото galinfo.com.ua

Як тільки Уряд затвердив порядок монетизації пільг на проїзд, чимало людей почали непокоїтися. Адже ті, хто раніше їздив у транспорті безкоштовно, тепер муситимуть платити. Щоправда, ті українці, які користувалися пільговим проїздом, отримуватимуть на руки гроші, якими і розраховуватимуться за квитки.
Монетизація має кілька етапів:

“Згідно з постановою Кабінету Міністрів України на Рівненську ОДА покладені обов’язки затвердити розмір щомісячної плати на пільговий проїзд мешканців області у міжміському та приміському транспорті. А далі щодо подальшої монетизації і подальших виплат рішення повинні приймати органи місцевого самоврядування. Міські та районні ради повинні прийняти рішення щодо відшкодування плати за проїзд. Ми цей процес не контролюємо. Згідно з постановою органи місцевого самоврядування повинні повідомити інформацію щодо монетизації Міністерству соціальної політики”, - зазначає Начальник управління інфраструктури та промисловості Рівненської ОДА Федір МИСЮРА.

У Рівному поки що проїзд для пільговиків залишається безкоштовним

У Рівному міська рада поки що жодних рішень не приймала щодо монетизації пільг:

“Поки що невідомо, коли це питання винесуть на розгляд сесії міськради, рішення ще не прийняли. Більше того, як мені доповів заступник Сергій Васильчук, ні одна міська рада такого рішення поки не прийняла. Поки що ми роздумуємо над цим питанням.Також не можна сказати точно, до якого часу буде безкоштовний проїзд. Ми будемо орієнтуватися по інших містах”, - зазначає міський голова Рівного Володимир ХОМКО.

На Рівненщині рішення про початок монетизації теж повинні прийняти місцеві ради. Як повідомили з департаменту соціального захисту Рівненської ОДА, питання фінансування розглядатимуть на засіданні районних рад, саме вони вирішать приймати норму монетизації чи ні.

Видання «Сегодня» (ukr.segodnya.ua), у публікації від 4 червня цього року, наводить суми, які планують виплачувати пільговикам у різних регіонах, якщо там приймуть рішення про монетизацію:

Вінницька область – 96,9 грн (проект)
Донецька область – 106,8 грн (проект)
Кіровоградська область – 97,5 грн
Миколаївська область – 110 грн
Рівненська область – 90 грн (проект)
Тернопільська область – 100 грн (проект)
Чернігівська область – 112,5 грн

Хто повинен вирішити, коли в області пільговикам даватимуть гроші на проїзд

Але сума залежатиме від категорії, до якої належить користувач пільг. Категорії зазначені в постанові Кабінету Міністрів України № 197 від 14 березня 2018 р. Постанова Кабінету визначає, що «Щомісячні готівкові виплати здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) у сумі, що не менша розміру, визначеного відповідно до пункту 4». А пункт 4 зазначає, що «Розмір щомісячної готівкової виплати затверджується обласними, Київською міською держадміністраціями та визначається шляхом множення середньої вартості проїзду у міському комунальному транспорті в області (м. Києві) на 30 поїздок».
Коментарі: