подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
консультація гінеколога в м. Рівне
02.08.2018, 10:58

На Рівненщині медикам роздали техніку

У рамках проекту Світового банку медичні заклади на Рівненщині отримали 260 багатофункціональних пристроїв та 320 ноутбуків.

Керівник групи консультаційної підтримки субпроекту Світового банку Сергій Рибачок розповів про етап запровадження проекту та його важливість для Рівненщини в цілому:

- Сьогодні ми приступили до реалізації чергового етапу здійснення проекту Світового банку на Рівненщині . Це перший крок до запровадження електронної охорони здоров'я у нашій області. В рамках цієї закупівлі заплановано закупівлю великої кількості серверного та мережевого обладнання, яке має лягти в основу створення центру обробки даних. Саме цей центр буде забезпечувати функціонування реєстру.

До слова, потребу в кількості техніки для кожного закладу було детально досліджено.



- Під час підготовки закупівлі ми з'ясовували у кожного закладу, яку техніку вони мають, рік виробництва, її характеристику, чи підходить вона для роботи з реєстром. Відповідно, вираховувалась точна потреба. Закупівля, яка наразі відбулась, забезпечить заклади на сто відсотків функціонування саме в рамках реєстру. Це кошти, надані в рамках проекту, який реалізовується спільно Міністерством охорони здоров'я та Світовим банком. Для України ці кошти надійшли в якості позики, а для Рівненської області це безповоротна субвенція, тобто Рівненська область не буде сплачувати якихось окремих коштів за надану техніку. Вартість всього обладнання сягає близько 400 тисяч доларів, - додає Сергій Рибачок.

Не кожна область має такі можливості й не в кожній області є така програма, наголошує голова Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Муляренко:

- У Рівненській області завдяки програмі Світового банку буде реалізовано заходів більше, як на 25 мільйонів доларів. Центр обробки даних сучасний і потужний, із серверним обладнанням і створенням цілої мережі в усій області, програмне забезпечення, нова сучасна техніка плюс навчання – все це дає можливість вийти на зовсім інший рівень. Ця техніка, ці можливості дозволять вести реєстри захворюваності з серцево-судинних захворювань.



Усі представники медичних закладів раді такому подарунку і запевняють, що це покращить їхню роботу.

- В основному техніка, яку ми сьогодні отримали, буде скерована на компонент серцево-судинних захворювань. Вона важлива для всіх, ми зможемо підключитися в електронну систему, електронний реєстр, стати активними учасниками, але в цілому, так як ми Центр громадського здоров'я, будемо більше узагальнювати інформацію. Всі, хто отримав комп'ютерну техніку, будуть реєструвати випадки й подавати до нас, а ми будемо збирати й обробляти інформацію. Це надважливо, - розповіла в.о. головного лікаря Центру громадського здоров'я Олена Гандзюк.

Варто додати, що наступним кроком в реалізації проекту Світового банку на Рівненщині стане велика закупівля техніки для створення серцево-судинного центру в місті Сарни.


Коментарі: