подати
оголошення


11.08.2018, 17:03

Уже до кінця року водіям приходитимуть "листи щастя"

Фото dt.ua.

На дорогах України знову може з’явитися фото- та відеофіксація порушень правил дорожнього руху.
До кінця 2018 року в Україні запрацює автоматична фото- та відеофіксація порушень ПДР.

Про це повідомив речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко в ефірі "112 Україна".

На Закарпатті може з’явитися новий військовий батальйон


Про це повідомляє "Газета по-українськи".

"Кількість камер збільшується. Тепер головне - з'єднати це в систему та запустити. Ми активно працюємо в цьому напрямі, щоб автоматична фото- і відеофіксація порушень правил дорожнього руху запрацювала цьогоріч", - сказав Шевченко.

Парковки працюватимуть по - новому

Нагадаємо, що згідно з законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів", який Верховна Рада ухвалила 21 грудня 2017 року, винним у вчиненні правопорушення, зафіксованого в режимі фото-, відео фіксації, вважається саме власник транспортного засобу, а не водій.

Натомість, активісти переконані, що відеофіксація буде не надто ефективною:

"Чоловік порушив правила дорожнього руху, сталося ДТП, хто загинув, і водія оштрафували за перевищення швидкості. Але це міра вже постфактум", — пояснює урбаніст Григорій Мельничук виданню znaj.ua.

На його переконання, велика проблема з тим, щоб лист щастя отримав реальний порушник, а не інша людина. В Україні є дві категорії автомобілів, які не мають реєстрації на власника машини, продані за генеральним дорученням, і авто на евробляхах.

Логіка cистеми відеофіксації полягатиме в тому, що штрафи і відповідальність покладатимуться на власників транспортних засобів. Власник буде розуміти, що, якщо він дає свій автомобіль комусь, значить, він вже апріорі може нести відповідальність за порушення ПДР цим водієм.

Існує механізм на випадок, якщо є зафіксоване порушення і власник отримав штраф, але згадав, що давав машину брату, свату і т.д. Тоді цей брат, сват приходить в поліцію, каже, що це дійсно був він, і тоді штраф знімається з власника і його оплачує конкретний водій ", - пояснює функціонування системи експерт Тарас Гук, повідомляє Сегодня.

Парламент уже у вересні цього року може розглядати проект законодавчих змін підвищення відповідальності. Про це повідомляє Дзеркало тижня.
Коментарі:
Бесплатка
Останні новини


Работа в Украине
Новини партнерів