подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
консультація гінеколога в м. Рівне
11.08.2018, 18:00

Рівняни в очікуванні Маковія

Солодке свято, зі смаком меду, із запахом духмяних трав та квітів. Серпневі правослвні свята - символи літа, що минає, і рівняни вже готують запашні плоди, щоб освятити їх у храмі.
Щоб свято пройшло вдало і ви бува чого не забули у цей день, "ОГО" нагадує про головне і дрібниці, які вам згодяться у празник Маковія.

14 серпня - свято Медового Спаса

Для чого сьогодні рівняни освячують букети "маковейчики"
Після служби в храмі кожна господиня повернеться додому з освяченим букетом з маку, підкажемо вам декілька смачних рецептів з маковою начинкою:

Рецепт на свята і будні: Тістечка з маком

Випікаємо маковий рулет: відеорецепт

Три рецепти смачної випічки на Маковія


Про те як скласти "правильний" букет пише "Урядовий кур'єр":


Серед квітів у букеті обов’язково повинні бути великі достиглі голівки маку. До нього кладуть і чорнобривці, і жоржини, і айстри, і гвоздики, і барвінок, а також різні трави (які в народі називають зіллям, зіллячком): васильки, м'яту, чебрець, любисток, петрові батоги, полин, деревій, будяк-пристрітник.

На житомирському Поліссі до маковійнового букета додають морквинку, невеликі качани кукурудзи, горох, квасолю, кріп. На Черкащині колись вважали, що на Маковея треба обов'язково посвятити квіти, бо «від цього квітне господарство». Святити несли також вінок із квітів і колосків, посередині якого ставили свічечку.

На Поділлі святили цілий сніп городини та зілля, обв’язаний червоною китайкою. З ним урочисто обходили всю господу, хату, городи, сподіваючись і на наступний рік отримати гарний врожай і примноження в господарстві.

Після освячення маковійчика кладуть за образами, і він зберігатиметься там аж до весни, а деякими травами і маком будуть користуватися за необхідності, адже «освячене зело до всякої слабості здібне». Навесні мак розсівають по городу, а сухі квіти на Благовіщення дівчата вплітають до кіс – «щоб не випадало з голови волосся».Свято Маковея називається в народі «Першого Спаса», медовим Спасом – другий, яблучний Спас святкують 19 серпня – або Спасом на воді, Спасом водяним. Хворі пропасницею купалися в цей день у річці, бо вода на Маковея вважається цілющою.

Приємного вам свята!Коментарі: