Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
17.08.2018, 11:31

Чи можна не платити благодійні внески в лікарнях?

Фото rbc.ua

Міністерство охорони здоров’я України на своєму сайті опублікувало роз’яснення щодо цього.
Кожному варто пам’ятати кілька простих речей:

Про сутність благодійних внесків

Ніхто не може заборонити благодійність - кожна людина може добровільно і на власний розсуд жертвувати свої кошти чи майно. Ключове: благодійність - це жест доброї волі, а вимагання грошей під прикриттям “благодійних” внесків є прямим порушенням закону (п. 2 ч.1 ст. 1 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»).

Ні за яких обставин благодійні внески не можуть бути обов’язковими для сплати, а будь-які примусові збори коштів - неприпустиме явище в медзакладах. Невиконання цих вимог тягне за собою адміністративну відповідальність.

Який штраф за непристібнутий пасок безпеки?


Що робити, якщо вас змушують стати благодійником медзакладу

Якщо у вас вимагають здати благодійних внесок у медзакладі, зверніться зі скаргою до:

головного лікаря;
органу управління закладом - департаменту чи управління охорони здоров’я у вашій області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja;
правоохоронних органів.

Медзаклади повинні звітувати про добровільні внески


Щоби зробити процес збору благодійних внесків прозорим, МОЗ України зобов’язав заклади охорони здоров’я звітувати про зібрані благодійні внески з фізичних та юридичних осіб. З 1 січня 2018 року медзаклади повинні щоквартально інформувати про зібрані кошти та напрями їх використання:

на території медзакладу у загальнодоступному місці, наприклад, на дошці оголошень;
на веб-сайті медзакладу, якщо такий є;
на веб-сайті обласного департаменту чи управління охорони здоров’я.

Пацієнти мають знати, скільки коштів зібрано конкретним медичним закладом і на які потреби - ліки, витратні матеріали, медичні вироби тощо - вони витрачені.

Що треба знати про нові правила безвізу?


Про ці вимоги і обов’язковість їх дотримання МОЗ України нагадало керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій та керівникам закладів охорони здоров’я офіційним листом.

Джерело: http://moz.gov.ua/article/news/blagodijni-vneski-u-medzakladah-chi-mozhna-ih-zbirati-i-scho-robiti-jakscho-vas-primushujut-stati-blagodijnikom
Коментарі: