Рівненський інформаційний портал OGO.ua

подати
оголошення


Затишок
09.10.2018, 08:40

У Рівному з’явиться перший в Україні цифровий мурал

На рівненській багатоповерхівці з’явиться «літаючий» digital-мурал. Малюнок прикрасить стіну будинку по вул. Коновальця,7. Авторами ідеї є Громадська організація «Платформа взаємодій «Простір», реалізовують проект за підтримки Українського культурного фонду.
Мурал має назву - «Літаюче місто». Авторами ескізу є творче об'єднання «Magic Art Group» з Луцька (facebook.com/goodmagic). До складу команди входить четверо художників. У їхньому доробку близько 150 робіт на стінах різної величини у багатьох містах України.

У Рівному відкрили перший муралПаралельно із художніми роботами триває розробка цифрової візуалізації малюнка. Цим займаються відомі IT-фахівці та мультиплікатори з компанії «Lookinar» (м. Київ).

Рівняни хочуть мурал як у Києві

«Мурал з технологією доповненої реальності потрібен Рівному для розвитку туристичного потенціалу та привабливості. А також впровадження інновацій, цифрових технологій та діджиталізації у сфері культури і мистецтв, підтримки та розвитку і професійного зростання молодих митців. На даний час у жодному з міст України поки ще немає digital-мурала, тому команда ГО «Платформа взаємодій «Простір» радіє, що він з’явиться саме у Рівному»,- зазначив голова правління ГО «Платформа взаємодій «Простір» Олександр Ковальчук.

Крім нового мурала, буде оцифрований також існуючий - «Моє місто». Нагадаємо, що він з`явився влітку на будинку по вулиці Міцкевича, 9. Авторами роботи є рівненсько-львівський тандем River Cash і Taras Arm.
Нагадаємо, що «Простір» вже має досвід реалізації урбаністично-мистецьких проектів зі створення перших муралів у Рівному - THE STREET WALLS (HTTPS://WWW.PROSTIR.RIVNE.UA/PROJECT/THE-STREET-WALLS). Це і величезний мурал «Моє місто», а також малюнки на стінах головного корпусу НУВГП.
За ходом реалізації проекту слідкуйте на нашій сторінці у Facebook. (https://www.facebook.com/prostir.rivne/).

Довідка: Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

Стіно́пис або му́рал (англ. mural — «фреска»; ісп. muro — «стіна», «мур») — різновид монументального і декоративного малярства, що виконувалося безпосередньо на стіні або на штукатурці, закріпленій на стіні, в якому фігуративні образи й декоративні орнаменти підпорядковуються архітектурним формам (Вікіпедія).
Коментарі:Останні новини


Новини партнерів