Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
09.10.2018, 15:31

Розпочався Синод, який може вирішити питання автокефалії для України

фото pravda.com.ua.

Скоро стане відомо, чи отримає наша країна Томос.
У Стамбулі почалося засідання Синоду Константинопольського патріархату. Синод, у ході цього засідання, може затвердити Томос щодо автокефалії української православної церкви.

Чергове засідання Синоду - зібрання найвищих ієрархів - відбувається 9-11 жовтня.

Про це повідомляє ВВС News Україна

За даними співрозмовників видання, на цьому засіданні, швидше за все, розглядатимуть питання щодо України.

У прес-службі Константинопольського патріархату у розмові з ВВС News Україна не змогли підтвердити чи спростувати інформацію про можливе затвердження Томосу щодо автокефалії під час засідання Синоду.

Синод відбуватиметься за зачиненими дверима, а його порядок денний офіційно не повідомляється.

Нагадаємо, якщо Синод Константинопольський патріархату вирішить надати Україні Томос, то цей документ, за словами Патріарха УПЦ (КП) Філарета, передадуть Главі Української православної церкви, якого має обрати Архієрейський Собор.

"Якщо Томос буде прийнятий 9-11 жовтня цього року, то ми можемо скликати цей Собор теж у жовтні”, - пояснив Патріарх Української православної церкви (Київського патріархату) Філарет в ефірі 5 каналу.

Нагадаємо, у квітні цього року Нардепи проголосували за постанову щодо звернення президента до вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

Сино́д (від грец. Σύνοδος «сход, збори, зустріч, зібрання, нарада») — певний ступінь внутрішньої свободи управління церковної організації, найвища колегіальна церковна установа для вирішення важливіших справ під головуванням ієрарха вселенської, помісної, автономної чи автокефальної Церкви.

Довідка:


Архиєре́й, архієре́й або архіієре́й (від дав.-гр. ἀρχι- «старший», «головний» та дав.-гр. ἱερεύς «жрець») — грецька приставка «архі-» до слова ієрей служить для позначення вищих посад у церковній ієрархії, наприклад: архіпапа, архієпископ, архідиякон, архімандрит тощо. Цебто дав.-гр. ἀρχιερεύς — це «верховний жрець», «первосвященик».

Томос (грец. τόμος) — указ, декрет, окружне послання предстоятеля помісної православної церкви у деяких важливих питаннях церковного устрою. Шляхом надання томоса деякій частині «материнської» (кіріархальної) церкви офіційно проголошується автономія в управлінні або автокефалія. У томосі використовується урочистіший та повніший підпис, ніж в інших патріарших указах.

(Вікіпедія)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рада проголосувала за автокефалію української церкви


Вселенський Патріарх підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію

"Рішення про надання томосу уже прийняте", - заступник голови Адміністрації Президента


Вселенський Патріарх Варфоломій розпочав процес створення Української помісної православної церкви

Хто та коли може отримати Томос в Україні (+ВІДЕО)
Коментарі: