Рівненський інформаційний портал OGO.ua

подати
оголошення

20.10.2018, 15:36

Чи потрібен дозвіл від “Рівнеобленерго”, якщо встановлювати вдома бойлер

Зараз чимало рівнян замислюються над встановленням цього нагріваючого пристрою у власному будинку.
Зокрема, людей цікавить, чи потрібно брати дозвіл у ПрАТ “Рівнеобленерго” для встановлення бойлера?

«Рівнеобленерго» впроваджує «розумну» систему електропостачання

Як повідомили з цієї енергокомпанії, в Україні немає нормативів зі встановлення бойлерів, на відміну від облаштування, наприклад, електроопалення. Тому тим, хто вирішив обладнати свою оселю водонагрівачем спеціальних дозвільних документів брати не потрібно. Втім, потрібно враховувати передбачену договором на електропостачання потужність та допустиме навантаження для вашої квартири чи будинку. Більшість споживачів, маючи стандартний договір на потужність півтора кіловати в квартирі та три в будинку, значно її перевищують, що може призвести до непередбачуваних ситуацій, наприклад аварійних відключень (подібне може трапитися, під час опалювального сезону, коли споживачі починають одночасно вмикати потужні електроприлади).

Як рівнянам зекономити на гарячій воді

Аби цього уникнути, згідно з законодавством, збільшення потужності необхідно замовляти в енергокомпанії, де будуть надані технічні умови. Також необхідно буде розробити та погодити проектну документацію на будинок, а в подальшому збільшення потужності відображатиметься у договорі на електропостачання. Також при встановлені бойлера потрібно враховувати стан мережі всередині квартири та внутрішньобудинкових мереж, за які, згідно з п. 2.2.5. Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою № 312 НКРЕКП від 14.03.2018 «відповідає власник (балансоутримувач) цих мереж», тобто ЖКП, ОСББ, управлінські компанії.
Коментарі:

Загрузка...
Останні новини
Новини партнерів