Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
29.10.2018, 09:19

Гроші на субсидії в бюджеті передбачені, - Андрій Рева

Міністр соцполітики наголосив, що не варто порівнювати бюджети 2018 і 2019 років.
За його словами, закладена до Державного бюджету України сума на виплати субсидій для оплати житлово-комунальних послуг містила частку на виплати боргів за попередні періоди, а тому порівняння з аналогічною статтею видатків на наступний рік в абсолютних величинах є некоректним.

Підвищення цін на житлово-комунальні послуги не позначиться на отримувачах субсидій, - Рева

"Сума в розмірі 71 мільярд гривень була закладена (до Державного бюджету на 2018 рік) з урахуванням боргів за попередні періоди. У цьому році ми закриваємо усі борги за минулі періоди, а на наступний, за нашими розрахунками, потрібною буде менша від цьогорічної сума на 16 мільярдів гривень", - заявив Андрій Рева.

Міністр також поінформував про те, що кількість отримувачів субсидій залишиться приблизно на тому ж рівні, що й у цьому році.

Як дізнатися, чи призначать субсидію?

"На розмір субсидій та на кількість субсидіантів впливають два фактори: розмір тарифів, підвищення яких працює на збільшення субсидій та кількості їх отримувачів; та доходи людей, зростання яких має наслідком зменшення розміру допомоги та отримувачів субсидій. У 2017 році пенсії зросли в середньому на 37 відсотки, і це зростання матиме вплив на призначення субсидій на наступний опалювальний період. Що стосується заробітних плат, то вони враховуються при призначенні зимових субсидій за перше півріччя 2018 року - за даними Держстату, зростання заробітних плат по Україні у першому півріччі становило 25 відсотків. Отже, на 23,5 відсотка зросли тарифи, і приблизно на таку ж суму зростають соціальні стандарти по зарплатах і пенсіях. Ми очікуємо, що зростання заробітних плат та пенсій дозволить розраховувати на те, що кількість субсидіантів у наступному році буде такою ж, як у 2018 році", - пояснив Міністр соціальної політики.

Система субсидій, за словами Міністра, не призначена для постійного функціонування в існуючих сьогодні масштабах, а є тимчасовим заходом для допомоги людям пройти етап реформи тарифоутворення в комунальній сфері, в умовах, коли люди мають дійсно низькі доходи.

"Стратегічною метою Уряду є не збереження системи субсидій, а підвищення зарплат і пенсій, щоби кожна родина мала достатньо коштів для сплати за житлово-комунальні послуги. Система субсидій - це тимчасова підтримка для того, щоби на перехідний період допомогти людям сплачувати за новими тарифами. Адже проблема не в тарифах, проблема в тому, що люди бідні, і тому завдання Уряду - боротися з бідністю", - резюмував Міністр соціальної політики.

Про це повідомляє Урядовий портал, kmu.gov.ua.
Коментарі: