Рівненський інформаційний портал OGO.ua

подати
оголошення


01.01.2019, 15:24

З 1 січня 2019 року українські ліки продаватимуть із затвердженим маркуванням

Фото з Інтернету

Медикаменти не потребуватимуть обов’язкового маркування за стандартом SI
Наказом Мінекономрозвитку від 18.12.2018 № 1938, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.12.2018 за № 1477/32929, відтерміновано введення в дію наказу Міністерства економічного розвитку та торгівлі України № 914. МОЗ України веде перемовини щодо доцільності поширення дії вимог наказу МЕРТ № 914 на сферу лікарських засобів.

Відповідно до Конституції України державною мовою в Україні є українська, тому цілком природно, що позначення одиниць вимірювання медикаментів та їх складових зазначені українською мовою.

МОЗ України вважає, що зміна мови написання міжнародних позначень одиниць вимірювання при маркуванні лікарських засобів, в тому числі дозування, є недоцільною та може стати незрозумілою для пацієнтів.

Позиція Міністерства не суперечить євроінтеграційному напрямку України, зокрема - положенням статті 58 Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Міністерство економічного розвитку та торгівлі не є уповноваженим органом у сфері регулювання обігу ліків. Наразі ведуться перемовини з метою вивести лікарські засоби з сфери дії з наказу МЕРТ № 914.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ, moz.gov.ua.
Коментарі:
Останні новини


Новини партнерів