подати
оголошення


13.01.2019, 19:13

Сьогодні святкують Щедрий вечір: що можна і не можна робити на свято

зображення з prm.ua.

Цей день припадає на 13 січня, за тиждень після коляди.
За православним календарем - це день пам'яті преподобної Меланії. В народній традиції обидва свята об'єднались, і тепер маємо Щедрий Вечір чи Меланки.

У навечір'я Нового року за старим стилем у церквах відправляють урочисті Богослужіння на закінчення Старого року, щоб наприкінці року подякувати Богові за вже отримані ласки і попросити нових на наступний рік. Як і на Святвечір, цього дня готують святкову вечерю, яку ще називають Щедрою, тому що страви цього вечора уже не пісні: кутя, і ковбаси, й холодець, і шинка та інші яства.

Щодо страв Щедрого Вечора, то вони не скрізь однакові: понад Дніпром печуть пироги з м'ясом і смажать гречані млинці на свинячому смальці, на півдні України фігурують бублики, а в гуцулів - вареники чи, як вони кажуть, «пироги».

З заходом сонця і до півночі розпочиналося щедрування. Дівчатка-підлітки ходили до сусідів та родичів щоб проспівати щедрівки. Якщо господарі 13 січня не скупилися на смаколики для щедрувальників, то це обіцяло їм щастя та добробут в наступному році.

Незаміжні дівчата часто ворожили у цей вечір на майбутнього чоловіка.

Що не можна робити на Щедрий вечір
У давнину українці вважали, що у цей день не слід вимовляти слово
"тринадцять", а також рахувати дрібні монети, адже це принесе сльози на весь рік.

А ще у Василів вечір не можна нічого давати в борг, інакше весь рік ви будете боржником.

Не можна на Щедрий вечір сваритися.

Існує традиція, що в перший день Старого Нового Року до хати першим обов’язково повинен увійти чоловік, саме тому посівати йшли лише хлопці чи парубки. А жінки у цей день не ходили в гості.

Також українці вважали, що свято не варто вбиратися у чорний або темний одяг.

Про це повідомляє телеканал Прямий.
Коментарі:
Бесплатка
Останні новини


Работа в Украине
Новини партнерів