подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
19.01.2019, 12:00

Чим завершився перший етап медреформи в Україні

фото з comments.ua

З 2018 року Україна почала фінансувати медзаклади за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», тобто оплачувати надання допомоги конкретному пацієнту.
Нова медреформа стартувала з первинної ланки меддопомоги, яку надають сімейні лікарі, терапевти, педіатри. Тому кожна людина отримала можливість вільно обрати свого лікаря, якому довіряє, незалежно від свого місця проживання чи прописки. Відповідно, бюджетні гроші почали надходити до того медзакладу, де працює лікар, якого обрала людина.

За результатами реалізації першого етапу мед реформи 24,5 мільйони українців обрали свого лікаря і підписали з ним декларації на обслуговування. А медзаклади отримали від держави значно більше фінансування, що дало їм можливість збільшити в 2-3 рази зарплати лікарям, придбати необхідне устаткування та медичне обладнання.

інфографіка з rv.gov.ua.
інфографіка з rv.gov.ua.


Зокрема, з’явились додаткові сервіси для пацієнтів – на прийом до лікаря тепер можна записатись онлайн або телефоном, отримати консультацію лікаря телефоном, зробити всі базові аналізи та дослідження в приміщенні амбулаторії.

Щодо безкоштовної діагностики, З липня 2019 року бюджетні гроші підуть за пацієнтом на вторинний рівень меддопомоги - до поліклінік. Там кожен зможе пройти безкоштовне обстеження, здати аналізи, отримати консультацію. Єдина умова для безоплатного отримання цих послуг – мати направлення свого лікаря.

Відтак, пацієнт за направленням лікаря самостійно обирає заклад, до якого звернутись. Поліклініки, що приєднались до реформи, матимуть на дверях наліпку «Безкоштовна діагностика». Людина звертається до обраного закладу, отримує там допомогу лікаря-спеціаліста, здає додаткові аналізи, а держава перераховує гроші закладу за надані цій людині послуги. Заклади отримають додаткове фінансування, а значить і можливість збільшити зарплати лікарям-спеціалістам, придбати сучасне медичне обладнання та медикаменти.

За програмою «Безкоштовна діагностика» можна буде безоплатно отримати 54 лікувальні та діагностичні послуги, серед них 12 аналізів, 6 видів УЗД, 5 видів рентгену, 4 види біопсії, мамографія, операції одного дня.

Окрім цього, у 2019 році буде продовжено дію урядової програми «Доступні ліки». Відтак люди, що хворіють на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу, бронхіальну астму, зможуть отримати ліки безкоштовно або з незначною доплатою. На даний час це понад 260 препаратів, і їх кількість буде збільшуватись. За майже два роки дії програми було відшкодовано вартість ліків за понад 31 мільйоном рецептів.

З квітня отримати ліки за програмою можна буде за електронним рецептом. Віндозволить пацієнтам отримувати потрібні ліки в будь-якій аптеці, що увійшла в програму, незалежно від її місцезнаходження.

Важливо й те, що Уряд продовжує розбудову мережі кардіоцентрів. За 2017-2018 роки було профінансовано закупівлю 26 ангіографів для оснащення кардіоцентрів. У 2019-му буде придбано ще 13 ангіографів.

В разі гострого інфаркту міокарду людина отримує допомогу завдяки ангіографів безкоштовно. Людина з інфарктом повинна потрапити в такий центр якнайшвидше, адже надання медичної допомоги в перші дві години після інфаркту зменшує смертність в чотири рази.

Також у цьому році розпочнеться реформа екстреної медичної допомоги.

Відтак, закуплять нові «швидкі» з сучасним обладнанням, створять сучасні диспетчерські, а працівники бригад екстреної меддопомоги пройдуть додаткове навчання і будуть отримувати вищі зарплати.

За інформацією інформаційного вісника Уряду повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

Нагадаємо, з квітня 2019 року планують запровадити електронні рецепти.

З 01 жовтня 2018 року почала діяти нова форма заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення застрахованим особам та окремих виплат потерпілим на виробництві.
Коментарі:
Бесплатка


Останні новини