Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
06.02.2019, 10:00

Чи можливий в Україні 4-денний робочий тиждень

Нещодавно на економічному форумі в Давосі була озвучена рекомендація переходити на 4-денний робочий тиждень.
Основні аргументи авторів - при зниженні тривалості робочого часу люди можуть ефективніше зосередити увагу, а якість і продуктивність при цьому зростатимуть. До того ж, за словами психолога Вортонської школи бізнесу Адама Гранта (США), співробітники лояльніші до організацій, які готові проявити гнучкість щодо їх життя поза роботою. А згідно опитування HeadHunter Україна, більшість респондентів вважає найкомфортнішим такий графік, при якому людина самостійно регулює свою зайнятість.

Чи вигідний для українців 4-денний робочий тиждень?

Так, на момент проведення дослідження 82% респондентів зазначили, що працюють за 5-денним графіком. Тільки 2% працюють 4 дні на тиждень, 6% працюють у режимі шестиденки, 5% – позмінно, 3% – самостійно регулюють свій робочий графік, решта 2% відзначили варіант «інше». Одностайності у питанні, який графік учасники вважають найкомфортнішим, немає. Проте є три формати, які найбільш комфортні для значної кількості респондентів: графік, при якому людина самостійно регулює свою зайнятість (41%), 4-денний (30%) та 5-денний (25%).Ті, хто надає перевагу самостійному регулюванню робочого графіка, зазначають: плюси закладені вже у самому формулюванні. Адже можна самостійно вирішувати, коли працювати, а коли займатись особистими питаннями. І не потрібно відсиджувати робочі години, коли фактичної роботи немає.

Серед аргументів на користь 4-денного робочого тижня – ідеальне співвідношення роботи та дозвілля. За словами респондентів, третій вихідний дозволив би відвідати державні інстанції, які працюють 5 днів, приділити час вирішенню особистих питань, відновити сили. З іншого боку, можливість відпочити збільшила б ефективність у робочі дні.

Святкові та вихідні дні 2019 року

Але варто зазначити, що прихильники є й у традиційного 5-денного робочого тижня. Адже, за словами респондентів, такий графік дисциплінує, а також він зручний для комунікації з клієнтами. Ті, хто не встигає виконувати всі завдання у 5-денний термін, навіть волів би про 6-дений робочий тиждень, проте кількість таких респондентів невелика.

Цікаві данні показало й опитування, скільки часу користувачі порталу hh.ua працюють офіційно, а скільки їм фактично необхідно для виконання робочих завдань. Так, найпоширеніший варіант – 8-10 годин робочого часу на добу. Однак фактично більше 70% зазначили, що робота займає у них менше часу: 32% – витрачають до 5 годин, 40% – 5-7 годин.Таким чином, можемо зробити висновок, що співробітникам часто не вистачає часу для вирішення особистих питань. І в світлі того, що іноді робочі години «пустують», ініціатива, озвучена в Давосі, прийшлась би більшості українських працівників до душі.
Коментарі: