Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
13.02.2019, 18:00

Російський суд залишив під вартою 4 українських моряків

фото з © interpolit.ru

Московський суд вчора, 12 лютого, відхилив апеляції. Вони залишатимуться під вартою до закінчення квітня.
Про це повідомив координатор адвокатів українських моряків Микола Полозов.

Мова йде про Євгенія Семидоцького, Андрія Оприско, Романа Мокряка і Сергія Цибізова.

На засіданні адвокати клопотали, щоб до справи копій резолюції ПАРЄ, у якій вимагається від Росії негайно звільнити моряків як військовополонених та поводитися з ними відповідно до положень Женевських конвенцій.

Суд у цьому відмовив.

Перед цим ще для чотирьох морякам відхилили апеляції 7 лютого.

Лефортовський суд Москви у січні продовжив термін тримання під вартою всім 24-ом українським морякам.

Про це повідомляє Громадське, hromadske.ua.

Кілька днів тому, 8 лютого, відбулися слідчі дії за участю військовополонених: Романа Мокряка, Богдана Небилиці, Володимира Лісового та Юрія Будзила.

Про це повідомив адвокат полонених Микола Полозов:

"Всі вони повторно заявили про свій статус військовополонених. Від дачі показань відмовилися, повідомили лише відомості, передбачені ст. 17 Конвенції.

В ході слідчих дій було заявлено клопотання про долучення копій резолюції ПАРЄ", - написав правозахисник у мережі Facebook.

Нагадаємо, на початку місяця, 4 лютого, стало відомо про проблеми із здоро’ям у наймолодшого військовополоненого українського моряка. Як повідомляє видання Українська правда, у Андрія Ейдера виявили вірус гепатиту В і С.

Про це написала адвокат Олександра Маркова, стверджує захисник Микола Полозов у Facebook.

За словами Олександри Маркової, аналізи датовані 20 листопада 2018 року, але 24 українських моряки ще не потрапили у російський полон у цей час, адже це сталося 25 листопада.

Нагадаємо, 25 листопада 2018, росіяни напали на три українські кораблі – малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу». Напад на українські кораблі здійснили, коли вони поверталися після невдалої спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Росія полонила 24 українських моряків серед яких були і поранені.

Українська сторона заявляє, що українські моряки на собі відчули аж шість видів насилля. Як зазначив заступник голови Служби безпеки України Олег Фролов російські прикордонники "відпрацьовували" на українських моряках стрілецькі навички.

За словами начальника слідчого управління ФСБ РФ Михайла Шишова, українці не зазнавали кульових поранень.

Серед полонених моряків - старший матрос, який служив на малому броньованому артилерійському катері «Нікополь», військово-морських сил України Андрій Оприско, випускник НУВГП.

В середині січня 2019 року суд РФ прийняв рішення продовжити строк тримання українських моряків під вартою до 24 та 26 квітня 2019 року.Зате на суді вони змогли зустрітися з родичами.

Також за словами Людмили Денісової, їй стало відомо про можливе переведення українських моряків Андрія Артеменка, Василя Сороки та Андрія Ейдера до Лефортовського СІЗО, де відсутні належні умови для подальшого лікування.
Коментарі: