Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
03.04.2019, 13:20

Якою буде весна-літо 2019?(+ПРОГНОЗ)

В Україні прогнозують спекотний і сухий квітень, більш прохолодний травень, а літо закінчиться в кінці серпня.
Прогноз погоди на весну-літо 2019 року розповіла заввідділу кліматичних досліджень і прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України і НАН України, доктор фізико-математичних наук в галузі метеорології Вазіра Мартазінова на прес-конференції в Укрінформі.

- Опадів у березні буде достатньо, на початку квітня вони ще є, а друга половина квітня і до 15 травня опадів практично не буде, буде дуже сухо. І ми це відчуємо, тому що температура буде високою, але потім травень відновить і вологість, і температуру", - сказала Мартазінова.

Після 10 квітня до 20-го температурний режим буде різко зростати і ставати вище норми - можливо, до 28 градусів за безхмарної погоди. Нижня межа температури в квітні - на початку травня може доходити до 20-22 градусів тепла.

Після 20 травня прийде похолодання, але до заморозків не дійде. Воно супроводжуватиметься і опадами, і шквальними вітрами, можливі короткочасні зливи і град.

- Початок червня буде з такими самими опадами, як і друга половина травня, тому що літо наше стало коротше. Воно починається з середини червня і закінчується серединою серпня - тобто 15 серпня, це, по суті, 1 вересня і початок осені - ранньої, довгої, з теплими дощами, теплим температурним режимом. І це - надбання ще місяця для сільського господарства", - наголосила кліматолог.

За словами Вазіри Мартазінової, в Україні температура навесні зросла проти 1960-90-ми роками по всіх областях, а сума опадів загалом стала дещо менша.

- У квітні температурний режим буде на 2 градуси вище середніх багаторічних по всій території України - від 9-ти до 11 градусів. У травні ми очікуємо температуру повітря на 2-3 градуси вище норми по всій території. У західних областях середньодобова температура буде 15-17 градусів. На решті території - 17-18 градусів", - уточнила кліматолог.

Що стосується опадів, то, за її словами, у квітні в межах норми опади будуть у західних та північних областях України, а також в Криму. Дефіцит опадів - у центрі, зокрема Житомирській, Вінницькій, Хмельницькій областях, а також на сході України.

У травні очікується дефіцит опадів по сходу України. У Житомирській, Київській, Чернігівській, Полтавській, Сумській, Харківській, Дніпропетровській, Кіровоградській областях - у межах норми. У Волинська, Рівненській, Хмельницькій, Вінницькій, Черкаській областях - вище 120% від норми.
Коментарі: