подати
оголошення


24.04.2019, 10:36

Уряд і "Нафтогаз" погодили зниження ціни на газ

Уряд та "Нафтогаз" погодили зменшення регульованої ціни на газ для населення та теплової генерації на травень 2019 року від 8550 гривень до 8247 гривень за тис. куб. м. Відтак ціна на газ знизиться на 300 гривень. 
Про це повідомляє "Прямий" канал за інформацією прес-служби "Нафтогазу".

За дорученням Кабінету Міністрів України (КМУ) НАК "Нафтогаз України" спільно з представниками уряду розробила новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, але й зменшити її до рівня 8247 грн за тис. куб. м (кінцева роздрібна ціна). Такий підхід і такий рівень ціни були узгоджені сьогодні на нараді за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва.

"Цей механізм передбачає наступний підхід до формування ціни: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену у постанові КМУ від 19.10.18 №867, ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні", - йдеться в повідомленні.

Очікується, що зміни до діючих договорів на продаж газу між "Нафтогазом" та всіма контрагентами, які придбавають газ відповідно до вимог "Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу" будуть внесені протягом травня поточного року.

Нагадаємо, що перед цим Голові "Нафтогазу" знову пригрозили звільненням

Ще місяць тому, у березня, в Уряді натякали: продовжувати контракт з головою правління “Нафтогазу” не збираються.

Російський "Газпром" різко збільшив обсяги транзиту газу через газотранспортну систему України.
Коментарі:
Бесплатка
Останні новини


Новини партнерів