подати
оголошення


25.04.2019, 10:00

Як змінити оператора без втрати номера(+ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ)

Із 1 травня в Україні запрацює послуга MNP (Mobile Number Portability) – збереження номера після зміни мобільного оператора.

Зміна оператора без втрати номера телефону ймовірно стане реальністю. В користувачів виникає багато запитань, як працюватиме нова функція і як нею скористатися. Про деталі процесу виходу з "мобільного рабства" пише "Главком".

Як змінити оператора?


Особисто: Підійти в магазин оператора з паспортом або будь-яким іншим документом, який засвідчує особу.

Онлайн: Зайти в особистий кабінет на сайті свого оператора, заповнити заявку і підтвердити її електронно-цифровим підписом (ЕПЧ). Отримати його можна через «Приватбанк» або будь-який Акредитований центр сертифікації ключів (АЦСК).

Після реєстрації номера потрібно подати заявку на портацію (перенесення номера після зміни оператора) в магазині нового оператора або на його сайті. Потім дозвіл на перенесення номера повинен дати поточний оператор.

Після цього в магазині нового оператора можна отримати нову SIM-карту з колишнім номером телефону.

Яка вартість переходу?


Як повідомляють у «Київстар» і «Vodafone Україна», послуга і нова SIM-карта буде безкоштовною для всіх абонентів. Тариф у нового оператора обирає сам абонент.

Рівняни зможуть перейти до іншого мобільного оператора без зміни номера

Скільки часу триватиме перехід на нового оператора?


У компанії «Vodafone Україна» заявили, що процес перенесення триватиме три робочих дні. У цей час абонент зможе вільно користуватися своїм номером.

«Київстар» повідомляє, що найменший термін переходу — три робочих дні, найбільший — 30 календарних днів. Користувач зможе вибрати зручну для себе дату в цьому діапазоні.

Що буде з грошима, які залишилися на старому рахунку?


Гроші зі старого рахунку автоматично не переносяться на новий під час зміни оператора. Для того, щоб отримати ці гроші, потрібно підійти в магазин старого оператора і подати заяву про це, зазначивши дані банківського рахунку.

Оператори блокують послугу збереження номеру

Чи можуть відмовити у перенесенні номера?


Відмова можлива у кількох випадках:

-номер зареєстрований на іншу людину;
-номер не зареєстрований;
-у заяві вказані неправдиві або неповні дані;
-з минулого перенесення минуло менше 30-ти днів;
-абонент подав заявку на перенесення номера відразу декільком операторам.

Як тепер знати, на номер якого оператора телефонуєш?


Перед з'єднанням буде включатися автоматичне голосове повідомлення. Таким чином абонент буде попереджений, що він дзвонить на перенесений номер.

Відповідь на решту запитань щодо переходу до іншого оператора, користувачі можуть отримати на спеціально створеному сайті.

Найбільші мобільні оператори України готові до змін.

«Київстар» підготував свої технічні та інформаційні системи для того, щоб абоненти могли скористатись послугою MNP вже з 1 травня. Однак безперебійність роботи послуги залежить від усіх учасників ринку, як от Адміністратора централізованої бази даних, інших телеком операторів», - коментує ситуацію прес-секретар і піар-менеджер «Київстар» Ірина Леліченко.

Для того, щоб клієнти краще розуміли, як працює нова послуга, компанія розробила сторінку з рекомендаціями.

«Vodafone Україна» продовжує міжоператорське тестування. Окрім того, оператор також запустив спеціальну інформаційну сторінку, де можна дізнатися про особливості переходу, а з запуском послуги - подати заявку.

Жадібні тарифи на мобільний зв'язок обурюють рівнян

Lifecell запевняє, що до 1 травня буде готове усе, щоб абоненти могли вільно вибирати оператора і не залежати від номера.

Популярність послуги перенесення номера поки складно спрогнозувати, оскільки це залежить від стратегій усіх операторів. Абоненти звертатимуть увагу на сукупність показників, але звичайно ж, співвідношення ціни і якості гратимуть не останню роль в ухваленні рішення про перехід.

Юлія Козлова, для «Главкома»
Коментарі:
Бесплатка
Останні новини


Новини партнерів