подати
оголошення03.06.2019, 12:07

Штучний інтелект захищає сучасні міста від стихійних лих

Як повідомляється у звіті організації ABI Research, утримувати «розумні» міста стає все дорожче. У 2019 році на це має бути витрачено близько $97 млрд. А вже в 2024 році витрати зростуть до $335 млрд. Однак таке здорожчання є необхідністю, і влада різних міст у розвинених країнах добре це розуміє.

Як допомагає штучний інтелект?


У системі захисту велике значення відіграє штучний інтелект і аналітика на його основі. Сучасні технології дозволяють вчасно виявляти небезпеку, вираховувати напрямок удару стихії та можливі збитки, спостерігати за метеорологічними явищами та здійснювати довготермінове прогнозування. Штучний інтелект дозволяє швидко інформувати населення, вводити режим надзвичайного стану та виконувати інші дії, направлені на захист людських життів.

У звіті ABI Research вказується, що необхідно вкладати кошти не лише у відновлення міст, а й у інформування населення, оскільки це дозволяє зменшити негативний вплив стихій.

Серед поширених небезпек можна назвати повені, урагани, землетруси, виверження вулканів, пилові бурі, тайфуни. Також необхідно забезпечувати захист від хакерських атак, застосування ядерної чи хімічної зброї та інших проблем техногенного характеру.

Прогнозування наслідків катастроф здійснюється за допомогою створення цифрових копій об’єктів, моделюванням та із застосуванням ряду інших технологій. Над створенням відповідних програмних продуктів працюють великі компанії, такі як ZTE, Bosch та інші.

Куди витрачаються кошти?


Завдяки капіталовкладенням мегаполіси можуть швидко відновитися після ударів стихії. Останніми роками все більше міст закладають у бюджет окрему статтю витрат на боротьбу з природними небезпеками. Ще порівняно недавно гроші направлялися лише на загальний комфорт людей. Причиною цього є кліматичні зміни, які поступово стають все більш вираженими.

Згідно інформації від компанії Everest, лише на боротьбу з повенями та наслідками підняття рівня води в морі Нью-Йорк витрачає близько $500 млн. В Маямі-Біч цифра трохи менша – $400 млн. В прибережних районах доводиться укріплювати численні споруди. У 2024 році мегаполіси розвинених країн можуть витрачати до 40% бюджетних коштів саме на подібні цілі.

Ряд досліджень показали, що надійний захист від стихійних лих важливий для усіх містян, а не лише для тих людей, які постраждати від них. Необхідно підвищувати рівень захисту від шумового забруднення, надмірного освітлення та інших атрибутів сучасного міста, які часто призводять до виникнення хронічного стресу.
Коментарі:
Бесплатка
Останні новини


Новини партнерів