подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
консультація гінеколога в м. Рівне
09.06.2019, 16:26

Профілактична діагностика цукрового діабету у лабораторних умовах

Сьогодні кожен десятий мешканець України має підтверджений діагноз захворювання на цукровий діабет. Така ситуація продукується в тому числі й тому, що люди мало уваги приділяють профілактичним обстеженням та діагностиці.
Для декого така «байдужість» до власного здоров’я продиктована серед іншого незручностями державних поліклінік та лікувальних закладів. Про діагностику в лабораторії Сінево відгуки пацієнтів свідчать багато позитивних моментів. Беззаперечна точність, безкомпромісна стерильність та увага до пацієнтів – запорука успіху мережі медичних лабораторій «Сінево».

Як пройти профілактичну діагностику на цукровий діабет


Нормальний рівень глюкози у крові у здорової людини коливається близько 3,7-5,2 ммоль/л натще. Після їжі нормальним підвищенням рівня цукру у крові вважатиметься показник до 7 ммоль/л. отже, якщо показник є змінним протягом дня, то необхідно провести ряд досліджень, щоб отримати цілісну картину.

Перший забір, котрий пацієнту здійснюють натще має найбільш вагоме значення. Інколи одного аналізу достатньо, щоб зрозуміти, що цукровий діабет відсутній. В цьому випадку величина глікемії буде менше 5 ммоль/л.

У випадку, якщо аналіз показує 5-7 ммоль/л, проводяться додаткові обстеження – пероральний глюкозо толерантний тест. Це дослідження демонструє спроможність організму перепрацьовувати глюкозу, що потрапила через рот.

Для точної перевірки відсутності у пацієнта цукрового діабету необхідно провести перевірку глікемії двома аналізами у різні дати.

Оральний глюкозо толерантний тест


Тестування відбувається дуже просто. Спочатку вимірюється рівень цукру в крові натще. Потім пацієнт повинен випити натще розчин глюкози (у 200 мл води розчинено 75 г глюкози). Після цього проводять ще два заміри рівня цукру: через годину після споживання напою та через дві години.

Ознаки порушеної толерантності до глюкози


В цьому випадку організм пацієнта не здатен перепрацювати весь отриманий цукор, але це ще не є діагнозом цукрового діабету. Такий стан можна дослідити лише в лабораторних умовах, а симптоматика переддіабетного стану повністю відсутня. Разом з тим такий аналіз робить очевидною картину стану цукру в крові на момент проведення дослідження, на відміну від глікозильованого гемоглобіну (біохімічного показника цукру в крові за довгий період часу).
Коментарі: