подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
консультація гінеколога в м. Рівне
30.06.2019, 18:00

Чому черешня коштує всі гроші?

Сезон української черешні вже подолав екватор, а ціни навіть не думають знижуватись.
У 2019 українці купують черешню в 1,5 -2 рази дорожче ніж рік тому, і взагалі ціни в 2019 році є найвищими принаймні за останні три сезони, повідомляє «Інфо-Шувар»

«Після незначного спаду на початку червня ціни на українську черешню до кінця місяця майже не змінювались. Досвідчені продавці сьогодні на черешні заробляють непогані гроші. Хоча знайти якісну ягоди їм цього року не просто. На гуртових ринках якісна черешня коштує 50-65 грн/кг (1,6-2,1 EUR/кг), а в роздрібній торгівлі ціни на неї подекуди доходять до 80-100 грн/кг(2,6-3,3 EUR/кг). Рік тому в цей час ми вже експортували черешню, а сьогодні через дефіцит якісної української черешні деякі національні мережі і оператори на гуртових ринках продовжують працювати із імпортною ягодою», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» , найбільшого в Західному регіоні України гуртового ринку.

Високі ціни на черешню цього року пояснюються значно меншою її пропозицією в порівнянні із попередніми роками. Менша врожайність в українських садах є наслідком холодної та дощової погоди в травні та першій половині червня.

Нагадаємо, на початку червня у Рівному продавці просили 85-90 гривень за кілограм черешень.

«Дощова та прохолодна погода в головних виробничих регіонах завадила нормальному запиленню та визріванню черешні . Дощі також не дозволяли вчасно обробляти сади від шкідників і затримували збирання ягоди. Тому пропозиція черешні, по-перше, є значно меншою , ніж рік тому, по-друге, вона нерівномірна. В наслідок цього ціни на черешню не просто високі, вони сильно коливаються. Тейдерам не легко працювати в таких умовах», - каже пані Гетьман.

Рік тому ситуація на ринку була повністю протилежною. В 2018 році українські фермери зібрали один з найкращих врожаїв черешні
Коментарі: