подати
оголошення


04.09.2019, 11:20

Субсидії 2019: ще в кого заберуть державну допомогу

Вже цієї осені в Україні збираються змінити порядок виплати монетизованих субсидій.
Команда президента Зеленського анонсувала зміну критеріїв для призначення субсидій. За новим порядком, невикористані гроші за попередній період на готівкових рахунках субсидіантів можуть лежати довше, пише видання Today.ua.

Раніше було правило, що одержувач субсидії повинен звернутися за грошовим переказом протягом місяця, після закінчення періоду призначення субсидії (опалювальний період - ненопалювальний період). Інакше його повернуть на рахунок Мінсоцполітики. Тепер цю норму вилучили. Але уточнили, що залишки коштів, які були на рахунках, відкритих спеціально для отримання субсидій, станом на 1 червня, можуть там лежати до 20 грудня поточного року.

Якщо ж протягом цього часу люди не звернуться за ними, протягом двох робочих днів вся невикористана сума буде повернута на рахунок Мінсоцполітики.

Як дізнатися в інтернеті, чи призначена субсидія

Ці нововведення набудуть чинності в новому опалювальному сезоні з 1 жовтня. Щоправда, не виключено, що на той час правила нарахування та виплати субсидій перепишуть ще раз.

Тим більше що уряд дозволив отримувати монетизовані субсидії не тільки в Ощадбанку та Укрпошті, а в інших банківських установах.

Нагадаємо, як писала ОГО, з березня 2019 в Україні стартувала монетизація субсидій. Тоді ж Кабмін затвердив порядок перевірок отримувачів субсидій, пільг та інших державних соціальних виплат.

Субсидія без порушень!

А на початку серпня представник президента України Володимира Зеленського в Кабміні Андрій Герус заявив, що українські пенсіонери, старші 70 років, будуть платити незначну частину платежів за житлово-комунальні послуги, починаючи з вересня 2019 року.

До речі, українців, які незаконно отримували субсидії на оплату ЖКП, зобов'яжуть повернути гроші до державного бюджету. Якщо це не зробити добровільно, суд зобов'яже виплачувати частину зарплати або державний виконавець спробує потрапити в квартиру і в рахунок отриманої "зайво" субсидії заарештувати і продати на аукціоні майно.

Хто не отримає субсидії та кого змусять повернути.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Безкоштовна комуналка для тих, кому за 70
ДОВІДКА РІВНЕ. Соціальний захист населення
Якщо на рахунках є невикористана субсидія - маєте право платити менше

Підписуйтесь на новини "ОГО" у соцмережі Facebook та у Telegram
Коментарі:
Бесплатка
Останні новини


Новини партнерів