Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
08.09.2019, 09:20

У Здолбунові "оживе" стіна(+ФОТО)

Поєднання мистецтва і цифрових технологій – це про новий мурал, що невдовзі прикрасить Здолбунів. Однією із його особливостей стане те, що він зможе… ожити.
Усе просто: кожен здолбунівчанин чи турист зможе скачати на свій телефон чи планшет додаток «AR murals», ввімкнути його, навести на digital-мурал і на ньому з’явиться анімація.

Та і сам по собі мурал є цікавим і незвичним для тих, хто звик бачити на будинках оздоблення у традиційно українських мотивах. За задумом автора муралу – луцького стрітартера Андрія Присяжнюка – ідея його полягає у відповідальному споживанні та виробництві. Ось як художник пояснює свій ескіз: "Знак безкінечності – дракон, який пожирає свій хвіст, наскільки він пожирає, настільки він і відновлюється, що і є передумовою відповідального споживання. Виробляй стільки - скільки треба тобі для життя".

Для Андрія Присяжнюк досвід роботи з муралом саме з доповненою реальністю перший. Втім, його роботи можна побачити у багатьох містах України. Під час роботи над муралом чув від здолбунівчан різні відгуки, втім, зауважує, що з кожним днем все більше позитивних.

«Місцеві люди бояться запитувати, вони стояли збоку, обговорювали це все, але одиниці вирішували запитати в мене значення цього муралу», - додає Андрій.

Здолбунів – не єдиний населений пункт, де триває нанесення digital-муралів на Рівненщини (і навіть на Волині!). Список можна продовжити, до нього увійшло ще 8 сіл та містечок Тараканів, Привільне, Клевань, Гоща, Здолбунів, Горбаків, Бистричі, Дубно та Луцьк.Цей проєкт має назву «Перше Digital-сузір'я муралів на карті України». Його реалізовує громадська організація «Платформа взаємодій «Простір» за фінансової підтримки Українського культурного фонду та обов’язковим внескам від кожної громади, де з’явиться мурал. Організація вже створила у минулому році два мурали з доповненою реальністю у Рівному, тому має досвід у такому процесі.

Ескіз муралу у Здолбунові, як і в інших містах, теж виник невипадково. Кожна громада обирала свою тему із переліку Глобальних Цілей Сталого Розвитку країн ООН, які країни, що входять до організації, повинні впроваджувати і поширювати у себе. Серед цілей – гендерна рівність, порятунок клімату, здоровий спосіб життя тощо. Вони і лягли в основу муралів.

Здолбунів обрав за ціль впроваджувати філософію відповідального, поміркованого і гуманістичного використання ресурсів, що є на планеті. І візуальне його втілення в муралі нагадуватиме про це усім, хто проходитиме повз. Вибір теми для муралу секретарка здолбунівської міської ради Валентина Капітула пояснює так: «Біля нас недалеко сміттєзвалище, яким ми користуємося, яке періодично час-від-часу димить, і яке забруднює навколишнє середовище. В нас такий потужний гігант в будівельній галузі – цементний завод, і ми бачимо, як борються постійно на цьому підприємстві, щоб зменшити те забруднення. Через нас проходить потужна гілка залізниці. Нас з усіх сторін оточують траси. Ми живемо в доволі такій гарячій точці, де дуже багато екологічних проблем. Ми навіть у міській раді прийняли таке рішення, щоб заборонити використання пакетів одноразових… Чим швидше ми почнемо розв’язувати цю проблему, тим більше у нас шансів, що наші діти принаймні зможуть жити на чистій планеті без катаклізмів, які, ми бачимо з кожним збільшуються. Збільшуються від того, що ми нерозумно підходимо до споживання ресурсів».

Окрім цього у планах «Простору» створити 3 туристичні маршрути для велосипедистів та автомобілістів по цим муралам з урахуванням інших природніх та історичних місць Рівненщини і Волині.

До слова, сьогодні 8 вересня місто здолбунів святкує День міста.
Коментарі: