подати
оголошення
консультація гінеколога в м. Рівне
22.10.2019, 13:12

На Рівненщину завітають відомі Брати

Відомі українські письменники та видавці Брати Капранови презентують новий історичний роман «Паперові солдати» на Рівненщині.
Письменники зустрічатимуться з читачами за таким графіком:

22 жовтня.
Рокитне. 14:00. Актова зала школи № 3 (смт. Рокитне, вул. Горького, 32).
Сарни. 16:00. Центральна районна бібліотека (вул. Демократична, 34).

23 жовтня
Володимирець. 13:00. Центральна районна бібліотека (вул. Соборна, 24).
Вараш. 18:00. Вараська міська публічна бібліотека (мкр-н Перемоги, 23).

24 жовтня
Острог. 12:20. Національний університет «Острозька академія» (вул. Семінарська, 2, аудиторія П-5).

Презентація у Рівному відбудеться 24 жовтня, о 18:30. Місце: Рівненська обласна універсальна бібліотека (вул. Короленка, 6).

Вхід на усі події вільний.


У романі «Паперові солдати» йдеться про долю художника Ніла Хасевича, який у молодому віці втратив ногу в залізничній катастрофі, але проміняв перспективу працювати в Америці на місце вчителя на Волині, а потім на боротьбу в лавах УПА.

«Довідавшись про Ніла Хасевича, ми зрозуміли, що він – справжній супергерой. Цей чоловік в надскладних умовах боровся проти наймогутнішої на той момент армії світу, таємної поліції, якою було МГБ. Ми не могли пройти повз такий сюжет. Хотілося зробити цікаву, сучасну, популярну книжку», - наголошує Віталій Капранов.

Також в «Паперових солдатах» йдеться про ще одного митця, ровесника Хасевича, який досягнув успіху в Америці. Це Володимир Титла, він же Білл Титла, головний художник студії Діснея, який намалював «Білосніжку», «Пінокіо», «Дамбо». Він народився в Нью-Йорку, а батьки його з Тернопільської області.

Титла зацікавив письменників як доля альтернативна історії Хасевича. Він був українцем за духом, говорив українською, ходив до недільної української школи, саме там його помітила одна з викладачок і почала навчати малюванню. Звідти Білл пішов в училище промислового дизайну, а потім на кіностудію Paramount, зрозумів, що не вміє малювати, і поїхав вчитися до Європи, - а саме у Варшавську школу мистецтв, де якраз навчався Ніл Хасевич.

Автор розповідають, що зобразили дві різні біографії, два різних життєвих шляхи, аби показати, що у Хасевича був вибір, і те, що він загинув за Україну, було теж його свідомим вибором.

Завдяки підтримці видання від Українського культурного фонду, Брати Капранови зробили спеціальний наклад цього роману для розповсюдження серед інвалідів, насамперед інвалідів АТО/ООС – «для натхнення, для стимуляції, для прикладу, щоб вони розуміли - не все втрачено, людина з важкою інвалідністю може бути корисною суспільству».

Під час презентації можна буде поспілкуватися з письменниками, придбати також інші книги.


Нагадаємо, що брати Капранови часто бувають у Рівному, яке вважають найкращим містом на землі.
Коментарі:
Бесплатка
Останні новини


Новини партнерів