Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
11.11.2019, 17:26

З’явилися нові деталі щодо затримання Ігоря Мазура

Ігор Мазур, фото з його сторінки у мережі Фейсбук

Омбудсмен зустрілася з дружиною затриманого українця.
Вони спільно обговорили питання щодо захисту та повернення його в Україну. Крім цього, під час зустрічі, поспілкувалася телефоном з Ігорем Мазуром та Генеральним консулом України в Любліні Василем Павлюком про подальші спільні дії.


facebook.com/denisovaombudsman/
facebook.com/denisovaombudsman/"Затримання Ігоря Мазура відбулося не на підставі встановлення червоної картки, як це робиться зазвичай у практиці співпраці з Інтерполом, а шляхом пред’явлення циркулярного повідомлення, розповсюдження якого було обмежено певними країнами, що свідчить про зловживання Росією Статутом Інтерполу та неправомірне використання Організації як інструменту гібридної війни для політично вмотивованих переслідувань українців.

Через це, в невідкладному порядку звернулась до Уповноваженого з громадянських прав Республіки Польща пана Адама Боднара з наполегливим проханням надати правову оцінку неправомірним діям щодо політично мотивованого затримання українського громадянина та вжити відповідних заходів для його захисту, про що повідомила Анастасію Мазур", - повідомляє Уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

Нагадаємо, у Польщі, на прикордонному пункті Дорогуск, за запитом РФ затримали співробітника Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Ігоря Мазура. Пізніше з Мазуром зустрівся консул України. Польська вископосадовиця закликала до розсудливості у справі Ігоря Мазура.

Також стало відомо, що суд про обрання запобіжного заходу Ігорю Мазуру не відбудеться. Українця, який також є співробітником Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини передали на поруки Генерального консула України в Любліні.