Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
28.04.2020, 09:33

Профілактика порушення мозкової діяльності.

Мозок є центром управління людини. Він контролює розумові процеси, пам'ять, мову і рухи. Він регулює функції багатьох органів. Коли мозок здоровий, він працює автоматично: швидко і злагоджено. Однак, коли виникають проблеми, результати можуть бути не такими позитивними.
Перш за все, наш мозок зазнає значного стресу протягом усього життя, особливий вплив на нього чинять:

• інформаційний хаос,
• недотримання режиму сну і відпочинку,
• відсутність адекватної фізичної активності,
• мале перебування на повітрі,
• постійний психологічний стрес
• інфекційні захворювання,
• куріння, алкоголь
• шкідливі харчові звички.

Сучасні дослідження показують, що зниження ефективності діяльності мозку починається набагато раніше, ніж вважалося раніше. Піку свого розвитку він досягає до 25 років, після чого починається зворотний процес. З віком мозок людини, як і все тіло, старіє. Нові дослідження показують, що зниження ефективності діяльності мозку починається приблизно у віці 45 років, тобто набагато раніше, ніж вважалося до цього.

З віком всі люди в тій чи іншій мірі схильні до розвитку деменції - старчого нерозуму, від якого до цих пір немає ліків. Для запобігання розвитку деменції необхідно, перш за все, відмовитися від багатьох негативних факторів і шкідливих звичок, перерахованих раніше, ну і без сумніву правильно і збалансовано харчуватися. Існує певна дієта, так звана Mind плюс Dash (dietary approaches to stop hypertension), яка була розроблена вченими Чиказького університету задля здоров'я мозку. Вона має на увазі відмову від червоного м'яса, помірне споживання м'яса птиці, більше вживання цільнозернових каш, овочі, листову зелень, горіхи, бобові та ягоди. Проте, є деякі елементи, які не можна отримати з їжею в достатній кількості, але при цьому вони допомагають злагодженій роботі центрально-нервової системи і головного мозку.

Спробуємо розібратися, як можна компенсувати брак цих елементів?


В організмі людини знаходиться приблизно 30 г фосфатидилсерина, причому близько половини цієї кількості (13 г), присутні в тканинах головного мозку.
Існує 16 наукових досліджень, що демонструють ефект фосфатидилсерина щодо зниження симптомів деменції або порушення когнітивних функцій. У травні 2003 року FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США) схвалило так звану «Заяву про користь для здоров'я» ( «Qualified health claim») щодо фосфатидилсерина, що дозволяє виробникам на території США вказувати на етикетках, що "споживання фосфатидилсерина може знизити ризик розвитку деменції і когнітивних порушень у літніх людей". Деякі дослідження показали, що у спортсменів добавка фосфатидилсерина впливає на підвищення наступних результатів:

• покращує гормональну відповідь на стрес, викликану фізичним навантаженням і знижує пошкодження м'язів;
• сприяє формуванню необхідного для спортсменів гормонального балансу і, можливо, послаблює фізіологічний знос, який супроводжує перетренованість і / або перенапруження;
• покращує настрій в групі молодих людей під час психічного стресу, а також підвищує точність у гольфістів за рахунок збільшення стресостійкості.


Добавка фосфатидилхолин входить до складу мембран, які входять в групу фосфоліпідів, що містять холін. В організмі з холіну синтезується найважливіший нейромедіатор - ацетилхолін (передавач нервового імпульсу). Холін є важливою речовиною для нервової системи і поліпшення пам'яті.
Холін входить до складу фосфоліпідів: впливає на вуглеводний обмін, регулюючи рівень інсуліну в організмі, є гепатопротектором і ліпотропним засобом. У комплексі з лецитином сприяє транспорту і обміну жирів в печінці.
Відсутність холіну в їжі призводить до відкладання жиру в печінці, ураження нирок і кровотеч.

Ресвератрол (екстракт винограду) - поліфенол, який є в ягодах, винограді, горіхах та вині. Ресвератрол - потужний антиоксидант з антираковими і протизапальними властивостями захищає мітохондрії.

Згідно з дослідженнями, він здатний впливати на організм наступним чином:

• нейропротекторну дію і може зменшувати амілоїдні бляшки, тим самим профілактувати хворобу Альцгеймера;
• знижує рівень цукру в крові;
• має противірусні властивісті - діє проти групи герпесвірусів;
• сприяє синтезу прогестерону.

Екстракт зеленого чаю - містить поліфеніл і катехіни, які є потужними антиоксидантами, які мають нейропротекторну дію, і можуть слугувати профілактикою хвороби Альцгеймера.

Коензим Q10 - вітаміноподібна речовина, яка бере участь в енергетичних процесах організму. Є достатньо підтверджень того, що вона робить кардіопротекторну дію.

За 20 років (1989-2009) було проведено десятки клінічних досліджень за участю тисяч хворих з різними формами серцево-судинних захворювань. Більшість хворих приймали кофермент Q10 в складі комплексної терапії, після чого у багатьох з них спостерігалося поліпшення стану.

Людський мозок на 60% складається з жирів, велика частина з яких - Омега 3. Завдяки своїм унікальним властивостям Омега 3 має виражений протизапальний ефект, стимулює зростання нейронів і сприяє утворенню міжнейронних зв'язків, а як відомо, чим більше нейронних зв'язків - тим вище інтелект, краще пам'ять і здатність критично мислити. До того ж, як мембраностабілізатор, Омега 3 - знижує ризик виникнення психічних захворювань. Вітамін В6, В12 і фолієва кислота, особливо в поєднанні один з одним, знижують рівень гомоцистеїну в крові, який є ключовим фактором, що визначає ризик (приблизно на чверть) виникнення хвороби Альцгеймера. Тести показують, що зниження рівня гомоцистеїну, якщо він перевищує 10 мкмоль / л, за рахунок додавання високих доз B6 (20 мг), фолієвої кислоти (800 мкг) та B12 (500 мкг) значно знижує швидкість скорочення мозку і втрати пам'яті у тих, хто схильний до ризику хвороби Альцгеймера. Ось чому життєво важливо перевірити рівень гомоцистеїну і, якщо він перевищує 10 одиниць, поговорити з лікарем про додавання високих доз вітамінів групи В. В іншому випадку, необхідно доповнити раціон щоденним прийомом полівітамінного комплексу.

Для забезпечення роботи головного мозку і центральної нервової системи було створено, один з кращих у своєму роді, вітамінний комплекс Orthomol Mental (Ортомол Ментал). Даний препарат містить всі необхідні вітаміни і мікроелементи, які допомагають активізувати розумову діяльність, пам'ять і сприяють кращій її концентрації. Наявність правильно підібраних вітамінів забезпечує стимулюючі біохімічні реакції, забезпечуючи енергією нейрони, викликаючи стимуляцію мозкової діяльності.
Коментарі: