Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
30.05.2020, 11:20

На Рівненщині прогнозують засилля колорадського жука

На території Рівненської області спостерігається заселення сходів ранніх сортів картоплі колорадським жуком.
Масовий вихід та яйцекладка шкідника прогнозується на кінець травня за сприятливих погодних умов, температури повітря не нижче +14-15 градусів.
Погодні умови зимового періоду були сприятливі для доброї перезимівлі колорадських жуків, тому існує велика загроза пошкодження рослин.

Погода у червні 2020: трохи спеки й грозові дощі

Жуки, які з’явилися на поверхні ґрунту першими, фізіологічно ослаблені, відрізняються зниженою плодючістю. Найбільш життєстійкими є імаго масового виходу, за 2-3 доби починають поїдати молоде листя картоплі, а також заселяють розсаду помідорів, перцю, баклажанів. Жуки й личинки живляться цілодобово.

Для недопущення масового пошкодження рослин картоплі Відділ прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області рекомендує:

- обстежити посадки картоплі;
- при наявності личинок І-ІІ віку (чисельність 10-20 екземпляр на рослину, за 8-10% заселених рослин) провести захист посадок картоплі, застосовуючи хімічні препарати, дозволені до використання в Україні.

Усе, що потрібно знати про небезпечний борщівник Сосновського

Обробітки необхідно проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих санітарних правил та правил особистої гігієни.
Коментарі: