Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
06.10.2020, 15:14

Корисні поради: як зберігати виноград свіжим чимдовше

Як зберегти виноград свіжим якомога довше
Виноградний сезон недовгий. Навіть якщо підібрати сорти різного терміну дозрівання, ласувати ягодами вийде всього 2-3 місяці, інформує Ukr.Media.

Тому рано чи пізно кожен виноградар замислюється про те, щоб зберегти свіжі грона якомога довше. Тут треба відразу зазначити, що далеко не всі сорти придатні для такого зберігання. Найкраще лежать сорти з товстою шкіркою, щільною м'якоттю і відносно пухке гроно. Вчені ж стверджують, що величезний вплив на збереження грає кальцій. Різні сорти накопичують його неоднаково.

Найпопулярніший сорт для зберігання — Молдова. У холодильнику вона може лежати до 5 місяців! Це дуже хороший показник. Кажуть, що це тому, що цей сорт накопичує рекордну кількість кальцію. Для продажу важливо зберегти не лише ягоду, але і гребінь. Подивіться на імпортний виноград у супермаркеті: в них зелені гребені. Вони всохли, але зберегли зелений колір. І це особливість сортів. Гребені ж швидко всихають і не зберігають зелений колір.Для зберігання з сортів вітчизняної селекції та аборигенних зверніть увагу на Молдову, Кишмиш Молдавський, Пам'яті Вердеревського, Грудневий, Осінній Чорний, Одеський сувенір, Агадаї, Тайфі Рожевий, Кишмиш Чорний, Кутузовський, Вієрул-59, Кріулянський, Юювілей Молдови,

Зверніть увагу, що всі вони пізнього і середньопізнього терміну дозрівання. Чим пізніше закладаються грона на зберігання, тим довше вони пролежать. Якщо вам з регіоном не пощастило, доведеться підбирати асортимент самостійно. Орієнтиром служать товста шкірка, щільний м'якуш, нещільне гроно. Темні сорти зберігаються краще світлих.

При температурі +2...+4° с виноград зберігається найкраще. Якщо є можливість обкурювати виноград сіркою, то це підвищить товарні якості і продовжить збереження винограду. Найкраще виноград лежить в холодильнику. Якщо його немає, то можна зберігати в сухому підвалі. У підвалі грона можна підвісити на гачки або на натягнутий дріт. У такому вигляді урожай провисить кілька місяців. Ще краще зрізати грона з відрізками лози і встановити їх нижніми кінцями в пляшки з водою. У такому вигляді краще зберігаються і гребені, і грона.Якщо урожай великий і підвал не гігантських розмірів, то виноград укладають в ящики. Дно обов'язково застеляється папером. Великі грона укладають в один шар. Сучасні пластикові ящики для фруктів — відмінний варіант. Останнім часом набирають популярність різні біопрепарати, застосування їх для захисту винограду від цвілі і гнилі при зберіганні бачиться дуже перспективним. У темному місці корисні бактерії або гриби не будуть схильні до ультрафіолету і зможуть працювати довго. Так що є поле для експерименту.
Коментарі: