Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
22.10.2020, 08:40

На Рівненщині щодня роблять до 1300 тестів на Covid-19

Останніми днями в області зросла захворюваність на всі гострі респіраторні інфекції, а кількість звернень за тестуванням на коронавірус збільшилась до двох тисяч на добу. Чи є можливість уникнути черг у лабораторії і не чекати результатів кілька днів?
Про ситуацію із тестуванням на Covid-19 розповіли 21 жовтня під час онлайн брифінгу в Рівненській ОДА.

За словами головного санітарного лікаря Рівненщини Романа Сафонова, попит на тестування щодня збільшується, адже настав період активної захворюваності на усі гострі респіраторні інфекції.

«Останні дні вже маємо до 2 тисяч звернень у лабораторії області. І, на жаль, тенденція покращуватись не буде. Тому, щоб уникнути черг, потрібно дотримуватись дистанції, носити маски та періодично дезінфікувати руки. Якщо ми говоримо про рівень тестування на Рівненщині, то весь період пандемії наша область входить в ТОП-п’ятірку областей, які забезпечують населення тестуванням на належному рівні. Зараз ми віддаємо результати на другий чи на третій день», - зазначив Роман Сафонов.

Водночас, лабораторний центр постійно вдосконалює операційні процедури та збільшує потужності.

«Ми вже робимо 1200-1300 тестів в день. Наша мета - збільшити до 2 тисяч досліджень на добу», - зазначає головний санітарний лікар.

Пришвидшити роботу лабораторій допомогло підсилення їх матеріально-технічної бази. Так, за кошти держбюджету обласному лабораторному центру докупили два ампліфікатори та автоматичну станцію проби підготовки.

Модернізовано також Центр громадського здоров’я, зокрема, за обласні кошти придбано ампліфікатор для досліджень.

Як зазначив в.о. голови ОДА Сергій Подолін, наразі дві лабораторії в області працюють на повну потужність, але мають можливість збільшити свою продуктивність.
Тому Рівненська ОДА подала заявку до Кабміну на отримання додаткового обладнання для лабораторій, що здійснюють тестування на COVID-19.