Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
25.10.2020, 11:00

Як відрізнити симптоми коронавірусу та "звичайного" грипу й застуди

Восени традиційно починається сезон ОРВІ та грипу. А тут ще COVID-19. Чи можна розрізнити ці інфекції, щоб даремно не панікувати та вчасно звернутися до лікаря?
Нежить, кашель, біль у горлі та висока температура - симптоми застуди, звичайного грипу чи коронавірусу часто схожі. Але деякі відмінності все ж є - пише DW.

Які найбільш часті, нетипові та рідкісні ознаки "ковіду" й інших вірусних захворювань дихальних шляхів?

На перший погляд, симптоми, який викликає, новий коронавірус SARS-CoV-2, схожі на симптоми "звичайного грипу".

Типовими симптомами коронавірусу є передусім жар і сухий кашель, часом задишка, біль у м'язах, втома.

Більш рідкісні симптоми - мокрота, головний біль, кашель із кров'ю та пронос.

Нетипові для нового коронавірусу - нежить і біль у горлі.

Чим відрізняються коронавірус і віруси грипу?

Нежить і біль у горлі - це типові ознаки інфекції верхніх дихальних шляхів. Тож якщо хтось постійно чхає та має нежить, радше за все, має звичайну застуду чи звичайний грип. Позаяк новий збудник вражає передусім нижні дихальні шляхи, інфіковані ним мають переважно сухий кашель, задишку та/або запалення легенів, але не біль у горлі.

Ці симптоми можуть проявлятися, але необов’язково!

У випадку багатьох інфікованих новим коронавірусом під час хвороби або виникають дуже слабкі симптоми, або не виникає жодних.Також, якщо точно знаєте, коли могли заразитися, зверніть увагу:

Інкубаційний період, тобто період часу між зараженням і появою клінічних ознак, у разі зараження новим коронавірусом може тривати, за даними Інституту Роберта Коха, до 14 днів. Перші прояви хвороби з'являються в середньому протягом п'яти діб, інформує МОЗ.

Інкубаційний період при грипі триває від кількох годин до 7 днів (у середньому — 2 дні).

Інкубаційний період ГРВІ становить від 2 до 7 днів. Максимальне виділення вірусу хворим відбувається на третій день після зараження, зниження виділення спостерігається до п'ятого дня.

Як відрізнити грип від ГРВІ — поради експерта