Рівненський інформаційний портал OGO.ua

подати
оголошення


24.04.2008, 00:00

Острог зачарує легендами та вежами

Древній Острог - місто, яким "ОГО" відкриває новий проект "Тур вихідного дня". Тут розповідатимемо про туристичні "родзинки" Рівненщини. Острог, безперечно, - одна з них. Отож, вирушаємо в Острог!

Що там побачити?


Острог стали називати Волинськими Афінами завдяки заснуванню тут 1576 року Острозької академії. Заклад був першим прообразом вищої школи не лише в Україні, а й у східних слов’ян. Відроджена академія при в’їзді у Острог праворуч зустріне вас тенісними кортами, де відбуваються чемпіонати з тенісу міжнародного рівня.


У центрі міста Острог — величезний пам’ятник князям Острозьким, де люблять фотографуватися гості Острога і завжди зупиняються наречені. Про самих князів вам розкажуть у їхньому родовому помісті, замку князів Острозьких, який нині є краєзнавчим музеєм. При вході на його територію зустрінуть сяйвом куполи Свято-Богоявленського собору, Замкова вежа і власне родове помістя князів — нині краєзнавчий музей. Подалі від центру Острога знаходиться Татарська башта. На її міцних колись мурах тепер ростуть берези.Яку історію привезти?Найпопулярніша постать в історії Острогакняжна Гальшка Острозька, фундаторка Острозької академії. Польські історики називали її найвродливішою нареченою у Східній Європі XVI століття. Волею її дядька, князя Костянтина Острозького, Гальшку силоміць віддали заміж за князя Дмитра Сангушка після того, як приступом було взято Острозький замок. Тихим було їхнє весілля. Легенда переповідає, що на вінчанні у Свято-Богоявленському соборі, коли молодята саме обмінювались обручками, налетів шалений вітер. Він загасив свічки, лампадки, примусив бити дзвони, віщуючи нещастя. Наляканий священик хотів припинити обряд, та князь Костянтин не дозволив. Гальшка не мала щастя з нелюбом.

Ще одна легенда розповідає про те, як жінка покінчила життя самогубством, викинувшись з високого балкона князівського замку. Але не розбилась, бо її підхопив вітер. У тихі місячні ночі Гальшка з розпущеним волоссям, молода і вродлива, сумно бродить Замковою горою. Багато очевидців розповідали, що коли місячної ночі дивитись на замок з моста, який веде на Нове містечко, можна помітити білу тінь княжни.Ці та інші історії вам розкажуть працівники краєзнавчого музею Острога. Екскурсія музеями, які працюють щоденно, коштує 30 гривень, плюс 2-4 гривні з людини за вхід. Щопонеділка у музеях вихідний.

Кого і чим зацікавить?

Напевне, усім відомо, що свою першу символічну присягу Віктор Ющенко приймав на Острозькій Біблії — першій канонічній слов’янській Біблії. Її зможете роздивитись зблизька у Музеї книги і друкарства, розташованому у Луцькій вежі Острога. Таких музеїв в Україні всього два. А ще побачите там знаменитий “Острозький буквар” першодрукаря Івана Федорова і його символічну постать-муляж. Зараз музей працює у виставковому режимі. А відвідавши музей нумізматики, дізнаєтесь і побачите місцеві гроші-бони та купони, якими розраховувались у часи безгрошів’я та бартерів.

У селі Вілія Острозького району знаходиться музей-садиба легендарного Миколи Островського, автора роману “Як гартувалася сталь”. Власним авто (тернопільський напрямок) ви дістанетесь туди за півгодини. Виїжджаючи у напрямку Вілії з Острога, у селі Межиріч можна відвідати Свято-Троїцький чоловічий монастир. Його найголовніша святиня — Чудотворний образ Божої Матері “Життєподательниця”.

Де поїсти?Одразу на зупинці маршрутки Рівне-Острог свої смачні послуги вам запропонує піцерія ”Маестро”. Комплексний обід там коштує до 15 гривень, а любителі піци зможуть посмакувати різними її видами від 16 до 27 гривень. Номер у готелі, який знаходиться поруч з піцерією, коштує 150 гривень. Адміністрація рекомендує бронювати готель за телефоном 2-20-22. Така ж вартість номера-люкс у готелі “Вілія”, що поруч з Музеєм книги.

Любителі солодкого, завітавши в Острог, зможуть знайти широкий асортимент домашньої випічки у магазині “Оазис” біля “ЕКО”.Як туди доїхати?

З Рівного маршрутки на Острог ходять через кожні 20 хвилин. Заплативши за проїзд 8 гривень, через 45-50 хвилин будете в Остроз
і. Якщо скористаєтесь власним авто, доїдете за 25-30 хвилин, і всі визначні місця Острога об’їхати буде зручніше.


Коментарі:

Останні новини
Новини партнерів