Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
12.05.2011, 16:43

В Острозькій академії тепер навчають журналістики не лише студентів, а й школярів [+Фото]

Дводенна “Школа універсального журналіста” для учнів 9-11 класів, які цікавляться журналістикою і планують пов'язати з нею майбутнє, відбулась 7-8 травня на базі Національного університету “Острозька академія”.
Проект Видавничого дому “ОГО”, підтриманий обласним управлінням освіти та науки, зібрав у стінах академії 28 школярів із 11 районів та міст Рівненщини, а також Нетішина та Славути Хмельницької області.

Упродовж двох днів учасники Школи дізнались про риси та умови журналістської діяльності, новини, джерела інформації, техніку інтерв'ю та багато інших складових роботи журналіста. Теоретичний матеріал вони відпрацьовували під час практичних вправ, а також самостійного вивчення роздаткового матеріалу. Окрім навчання, відбулась зустріч з керівництвом Острозької академії, на якій учасники ШУЖ дізнались чимало цікавого про організацію навчання та дозвілля студентів, а також отримали корисну для майбутніх абітурієнтів інформацію.

Завершила програму Школи оглядова екскурсія академією, під час якої старшокласники відвідали музей навчального закладу, академічний парк, студентсько-викладацький храм, центр вивчення стародруків, оглянули старовинну криницю, побували в знаменитих підземеллях академії та у підземній мистецькій галереї. По закінченні навчання випускники ШУЖ отримали дипломи та гарантію подальшої підтримки у журналістській діяльності — їм допомагатимуть у публікації творчих доробків та підготовці матеріалів для творчого конкурсу, надаватимуть практичні поради.- Це перший досвід проведення Школи універсального журналіста не в Рівному і в новому дводенному форматі, - каже керівник ШУЖ, головний редактор ВД “ОГО”, викладач кафедри журналістики та літературознавства НаУ “Острозька академія” Віталій Голубєв. - Така Школа орієнтована насамперед на школярів із районів та сіл, які далеко не завжди мають можливість відвідати ШУЖ у її традиційному вигляді. Адже в Рівному наше навчання традиційно проводиться впродовж десяти вечорів. Упродовж цього часу потрібно або десь жити в обласному центрі, або щодня їздити до Рівного і повертатись додому. Це зручно і взагалі можливо далеко не для всіх. Особливо — якщо взяти учнів з Полісся. В цьому регіоні багато талановитої молоді, яка має бажання спробувати сили в журналістиці, і такими проектами ми, вважаю, виконуємо й певну соціальну місію, бодай трішки нівелюючи різницю в доступі до інформації та корисних контактів між міськими та сільськими учнями. Школа в Острозі - це лише два дні навчання, проживання, харчування і максимум корисної інформації в стислому, практичному вигляді. Думаю, такий проект матиме продовження, і нині ми готові прийняти на навчання не лише учнів з Рівненщини та Хмельниччини, як було цього разу, а і з будь-якого регіону України. Сьогодні ми готові говорити про вихід Школи універсального журналіста на всеукраїнський рівень, і запрошуємо до нас усіх зацікавлених.

Отримати більше інформації та записатися на навчання

А ось враження від навчання кількох перших випускників ШУЖ в Острозькій академії.

Світлана КУРОПІЙ, Сарни
ШУЖику, повір мені на слово, яке не дасть збрехати: це навчання пройти варто!!! Це емоції, сміх, друзі, це тренінги і нові знання та відкриття у журналістиці! Це просто супер! В мене просто немає слів, я у стані ейфорії! ШУЖ — рулить! :)

Яна ТАБОРОВЕЦЬ, Дубровицький район
Загалом враження неоднозначні. Велика кількість корисної інформації, практичні заняття — це потужний імпульс для створення свідомої генерації майбутніх журналістів. Було багато всього хорошого! Але жахливим мінусом особисто для мене стало те, що я не змогла всього запам'ятати! Мені було недостатньо двох днів! Я хотіла б, аби ШУЖ тривала довше!

Вікторія БЕГА, Острог
За ці два дні я багато чого дізналася, осмислила, засвоїла. Вихідні видалися плідними робочими буднями, але це не завадило відпочити на повну. Найбільше я задоволена колективом, бо саме створена ним атмосфера сприяла роботі. Викладач — просто геніальна людина. Все супер!

Отримати більше інформації та записатись на навчання можна, написавши на vg2001@ukr.net або за телефоном (050) 339-39-85

Яна НОСКО, Славута (Хмельницька обл.)
Звертаюсь до майбутніх слухачів із закликом відвідати ШУЖ! Тут ви не лише здобудете велику кількість корисної інформації, а й гарно проведете час! Особисто я запам'ятаю Школу універсального журналіста на все життя!Володимир СРИБЕРКО, Володимирецький район
Таке навчання проходити варто. По-перше, тут ви зрозумієте суть журналістики: що це таке і “з чим її їдять”. Навчання дає усвідомити, чи подобається тобі ця професія. По-друге, тут чудова атмосфера! Хлопці, записуйтесь на ШУЖ, бо тут багато красивих дівчат і їхня кількість просто вражає!

Марина СОРОКА, Сарненський район
Проходити навчання в ШУЖ варто, варто і ще раз варто! Мені було дуже цікаво і корисно послухати лекції Віталія Голубєва, який настільки зацікавив своїми розповідями, що не слухати їх чи впустити якесь слово було неможливо! Якась розумна людина сказала: “Є люди, яких не можна слухати, інших — можна слухати, а є такі, кого не слухати не можна!” Віталій Голубєв — саме така людина. Його лекції неможливо не слухати! Весь час, розповідаючи теоретичний матеріал, він підтверджує його історіями з власного життя, зі своєї практики та практики колег. При цьому говорить зрозумілою молодіжною мовою, він прикольний, класний і дуже веселий!

Олена БУЛАН, Володимирецький район
Враження — хвиля. Хвиля-емоція, що заповнює голову і виривається посмішкою. Хвиля-знання, що вдаряє в мозок і стимулює працювати. Хвиля-бажання, що заповнює серце і змушує ще більше полюбити Слово. Хвиля-мрія, що охоплює душу і дарує їй крила та віру в те, що я можу. Хвиля-дружба, що торкнулась усіх присутніх, зібрала разом і подарувала нашим очам іще один вогник. Вогник, що є невід'ємною частиною життя. Ця школа... Це віра в те, що я зможу обернутись до Світу, смикнути його за рукав і прокричати: “Дивись, крутиться!!!”

Аліна МАРТИНЧИК, Дубровиця
Насамперед у ШУЖ ви отримаєте дорогоцінний досвід, який зможете використовувати не лише в професії журналіста, а й в будь-якій іншій сфері діяльності та навіть у повсякденному житті. В чому полягає цей дорогоцінний досвід? Скажу одне: тут максимум практичних порад — і мінімум теорії! Отже, якщо ви хочете стати успішною особистістю — ШУЖ для вас! Будьте активними — ідіть в ШУЖ!

Більше інформації

Коментарі: