Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
19.02.2012, 12:03

Рівненський зал органної музики святкує 25-річчя міжнародним фестивалем [Анонс]

Із 23 лютого у Залі камерної та органної музики Рівненської обласної філармонії розпочинається Міжнародний фестиваль “Органний собор-2012”. Цей захід приурочений до 25-річчя Залу камерної та органної музики. На фестиваль з’їдуться відомі органісти з усього світу.
Цьогоріч фестиваль виходить на значно вищий рівень, адже на сцені Залу органної та камерної музики виступатимуть органісти зі світовим ім’ям. Це і Народна артистка України Ipuна Калиновська — солістка Національного будинку органної та камерної музики України, і Олександр Новосьолов із Санкт-Петербурга — призер та лауреат багатьох міжнародних конкурсів органістів. Приїде з концертом у наше місто і Єжи Кукля з Польщі — відомий органіст, диригент, хранитель органів Польщі, який окрім виступів, займається ремонтом та реставрацією історичних органів.

А закриватиме фестиваль виступ Атіса Степіньша з Риги. Це відомий органіст, педагог, а також композитор зі світовим ім’ям.

— Це справді імена “номер один”, це світові імена, відомі, брендові. Це велика честь для Рівного, — не приховує захоплення директор філармонії, Заслужений діяч мистецтв України Олександр Тарасенко. — Але, повірте, Рівненський зал органної та камерної музики гідний цього. Насправді фестиваль “Органний собор-2012” тільки розпочне цілу серію ювілейних заходів. Адже Зал камерної та органної музики ввели в експлуатацію 7 травня 1987 року. Саме на цей день ми запланували великий святковий концерт — з прем’єрами, зі спогадами, з сюрпризами.

— Цей рік щедрий на ювілеї — адже ми також відзначатимемо 170-річчя з дня народження великого композитора Миколи Лисенка, — веде далі Олександр Тарасенко. — Ці дві ювілейні дати переплітаються у репертуарі філармонії. Ми готуємо прем’єру дитячої опери “Коза-Дереза”, а також під кінець сезону — кращий твір класика хорову кантату “Б'ють пороги” на слова Тараса Шевченка.

— Музика, яку ми пропонуємо нашим відвідувачам, — це ручна робота, найвитонченіша праця душі, людського духу, інтелекту, генію, — наголосив директор філармонії.

Коментарі: