Подати
оголошення

Ресторан Манхеттен
07.05.2012, 15:30

Рівненський письменник Петро Кралюк став “Гордістю Волині”

Відомий рівненський письменник Петро Кралюк днями став лауреатом щорічної премії “Людина року Волинського краю” у номінації “Гордість Волині”.
Переможців рейтингу у 28 номінаціях нагородили днями на сцені Волинського обласного академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка.

Петро Кралюк — доктор філософських наук, професор, перший проректор Національного університету "Острозька академія", автор численних наукових праць з історії, філософії, релігієзнавства, літературознавства, а також багатьох історичних і сатиричних літературних творів. Цьогоріч його книга “Шестиднев або Корона дому Острозьких” перемогла у конкурсі “Краща книга Рівненщини” у номінації “Краще видання для юнацтва та молоді”.

Проект “Людина року Волинського краю” цьогоріч відзначив 15-річний ювілей. Упродовж цього часу організатори вшанували близько тисячі відомих діячів Волині.

Зв'язок Петра Кралюка з Волинню — безпосередній: він народився в містечку Ківерці Волинської області, закінчив тодішній Луцький педагогічний інститут імені Лесі Українки (історичний факультет), вчителював та викладав на Волині, видав у Луцьку чимало власних книг.

У Рівному письменник Петро Кралюк розповів про Степана Бандеру, кінець світу і таємницю присяги Президентів

Користуючись нагодою, пропонуємо декілька міркувань Петра Кралюка з його недавньої зустрічі із рівненськими читачами в обласному академічному музично-драматичному театрі.

Про сприйнятя творчості читачами різних міст
"Мені дуже подобається Дубно, не раз виступав перед тамтешніми читачами. Напевно, спрацьовує те, що в цьому місті — багата культурна традиція. Здивував райцентр Ланівці на Тернопільщині — двічі там виступав, і був приємно вражений, коли в цьому невеличкому містечку на зустрічі приходять люди, які ставлять гарні конкретні питання. Дуже позитивно сприймають мою творчість у рідному Луцьку".


Про улюблені куточки України
"Із відносно великих міст подобаються Львів, Чернівці, Ужгород. А є невеличкі села, селища, містечка — приміром, Вишнівець на Тернопільщині, з його знаменитим замком Вишневецьких. Подобається Божа гора неподалік Почаєва; Пересопниця; село Двірець неподалік Острога, де розпочиналось створення Пересопницького Євангелія. Незвичним, містичним місцем є для мене село Нобель на Поліссі — воно фігурує у моїй повісті “Віднайдення раю”.


Про дороговкази, які дав би на майбутнє молодому поколінню
"Не хотів би бути ментором. Адже старші люди завжди кажуть щось на зразок: ось ми... а ви, молоді... Так завжди було і так буде. Тому скажу одне: “Будьте самими собою!”.


Рівненський письменник Петро Кралюк: Нормальна нація повинна мати свого Бандеру

У Рівному письменник Петро Кралюк розповів про містику Пересопницького Євангелія
Коментарі: