подати
оголошення23.08.2013, 09:30

22 факти про Україну: 1300-річний дуб знаходиться в Україні

До найбільшого свята країни “ОГО” організувало спеціальний проект “22 роки незалежності — невідома Україна”. До 24 серпня ми ознайомимо вас із 22 цікавими фактами про нашу державу. Сьогодні дізнаєтеся про 1300-річний дуб, що знаходиться в Україні.
22 факти, які відповідають 22 рокам незалежності України - з 5 до 24 серпня! Пізнавайте Україну разом з нами!

Факт 19. 1300 річний дуб знаходиться в Україні

На Волині є урочище Юзефін (Рівненська область), де зростає дуб віком понад 1300 років! Загалом в Україні взято на облік 3 295 унікальних дерев віком понад сто років.

Юзефінський дуб розташований неподалік від села Глинне (Рокитнівський район), на території пам'ятки природи — урочища «Юзефинська Дача», посеред місцини, що зветься Радзивилівська пуща.22 факти про Україну: яку українську мелодію співає весь світ

Свою назву місцевість отримала від роду литовських князів Радзивілів, які з 15 століття володіли цими землями у складі Великого князівства Литовського та Речі Посполитої.

За місцевими переказами, Юзефинський дуб є свідком походів на древлянські землі київського князя Ігоря 945 року та княгині Ольги та навіть має відповідне прізвисько «Дуб князя Ігоря». У 20 столітті деякі природознавці підтвердили цю легенду, визначивши за фітограмою вік Юзефинського дуба в 1350 років, завдяки чому він потрапив до переліку Природних чудес України та навіть визнаний був найстарішим дубом України.Проте подальші точні виміри засвідчили, що його обіймище становить 7,90 метри, висота до 20 метрів, вік — близько 1000 років.
У 2010 році Юзефинський дуб став призером Всеукраїнського конкурсу «Національне дерево України», посівши 2 місце в номінації «Історичне дерево України».

22 факти про Україну: перші українські Homo Sapiens жили на Рівненщині

Чим ще може пишатися Україна - дізнаєтеся вже завтра!

Пізнаваймо Україну разом!
Коментарі:
Бесплатка
Останні новини


Новини партнерів