Ми у Facebook

Сім чудес Сарненщини

Клесівський дендропарк На території Клесівського лісництва знаходиться справді райський куточок Полісся — Клесівський дендропарк. Тут красуються рукотворні озерця, що по дну з’єднані між собою. На території дендропарку створений "Острів любові", декоративна гірка з оглядовим майданчиком, "Міст кохання, дружби і єднання", композиції з дерев’яних скульптур.
Є в дендропарку каштанова алея завдовжки 200 м, яку щороку досаджують. Вона простягається вздовж ставків і кріпить береги річки Любоньки. А ще тут налічується приблизно 100 видів екзотичних дерев та кущів. Зелені архітектурні форми декоративних живоплотів, різноманітних композицій живої природи забезпечують психологічну розрядку, проникають в душу і серце, торкаються свідомості людини.

Голубе озеро
Каменаха, Коплище, Голубе озеро. Такі назви має одна й та сама місцевість — синьооке озеро, яке знаходиться за 4 км від Клесова. Це затоплений водою кар’єр, який має глибину близько 30 м. До речі, вода ця має велику цілющу силу — вона лікує захворювання шкіри та поліпшує настрій. Голубе озеро оточене зеленими лісами, що не тільки радує око, а й додає здоров’я. Останнім часом це улюблене місце відпочинку не лише жителів Клесова, а й області.

Озеро Залив
У глибині казкової лісової місцевості, по дорозі на с.Карпилівку, можна побачити велику територію, залиту водою. Це мальовниче озеро Залив, де розміщується база відпочинку "Мисливський хуторок". Відпочиваючі можуть зустрітися з представниками поліської фауни: дикою качкою, лисихою, куликом, оленем благородним, диким кабаном, косулею, вовком, зайцем, лисицею. Свій відпочинок можна поєднати зі збиранням ягід, грибів, лікарських рослин. У тихих водах озера Залив на рибалок чекає багатий улов риби.

Урочище Тріщава
За півкілометра від р.Горинь пробивається з-під землі джерельце, яке у спеку кришталево-чистою водою допомагає подорожуючим відновити сили. Це територія заповідного урочища Тріщава, навколо якого височать 200-річні дуби. З давніх-давен тріщавську воду вважають цілющою. Багато років тому тут стояла старовинна каплиця, проте в радянський період тотального атеїзму її зруйнували. Лише у 1991 році каплицю було відбудовано і на свято Івана Купала відкрито й освячено.

Троїцька церква
На східній та південній околицях нинішнього районного центру були розташовані два колишні села — Доротичі та Сарни. Між ними, ніби для поєднання, на мальовничому березі річки Случ, серед прекрасної поліської природи, і досі стоїть величний красень — один з найдревніших храмів на Поліссі, посвячений в ім’я Святої Трійці. Він побудований в далекому 1725 році. Спочатку церква мала дві бані, згодом, у 1869-му, було зведено третю — над дзвіницею. Престол у храмі один — на честь Святої Трійці. Свято-Троїцька церква — пам’ятка архітектури всеукраїнського значення.

Костел Преображення Господнього
Із 1936 року за рішенням парафіяльної ради було розпочато будівництво кам’яного костелу в м.Сарни. Досить вагомий внесок в будівництво поряд з католиками зробили студенти Ягеллонського університету (м.Краків). Костел будувався з каміння, яке видобували у Клесові, і мав у фундаменті кілька підземних ходів. Недобудованою залишилась дзвіниця. Та попри все в святині був орган, дубові лави та колони, до середини обрамлені мармуром з місцевих родовищ.
Під час війни святиня була замкнена, а будинок, в якому проживав священик, у 1939 р. був відданий під військовий госпіталь. Надалі у ньому був розміщений військкомат, потім — курси цивільної оборони й автолюбителів.
У 1945-1992 рр. приміщення костелу використовували як склад продуктів. Хоча у 1953 році його перепрофілювали в будинок культури. Свої функції костел так ні разу і не виконав. Вірянам святиню повернули лише у 1991 році.
На прохання парафії у Польщі було відкрито рахунок, на який католики інших країн, гості та всі бажаючі могли відправити кошти на відбудову святині. Місцеві жителі згадують, що колись був також дзвін, та де він подівся, невідомо. Дехто вважає, що він був закопаний на території костелу. Після реставрації 6 серпня 1995 р. освятили костел і провели першу месу.

Санаторій "Горинь"
Серед мальовничої природи, у сосновому лісі, подалі від міського шуму та суєти, у затишному селищі Степань розмістився санаторій "Горинь". Історія ж Степанського курорту розпочинається ще у XIX столітті, де в 10 км від Степаня в с.Гута функціонував курорт європейського зразка, у якому поправляли здоров’я місцевими мінеральними водами і грязями громадяни Польщі, Чехії, Австрії тощо. У 1965 році у Степані був створений будинок відпочинку. А вже після розвідання родовищ мінеральної хлоридно-гідрокарбонатно-натрієвої води і лікувальних озерно-мулових торф’яних грязей у Гуті Степанській і торф’яних лікувальних грязей Погулянського родовища у 1975 році його було перепрофільовано в санаторій шлунково-кишкового профілю.
Сьогодні санаторій "Горинь" — сучасна оздоровниця бальнеологічно-питного лікувального профілю з розвиненою лікувально-діагностичною базою, що працює цілий рік.
Переглядів: 25606
купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ