Ми у Facebook
15.05.2003, 22:33

Наркомани також живуть...

Інфіковані — серед нас, тобто серед рівнян, поінформував членів міськвиконкому начальник міського відділу охорони здоров’я Михайло Стичишин, і кількість ВІЛ-інфікованих у Рівному невпинно зростає. Першого інфікованого в обласному центрі виявили у 1996 році. З того часу жертвами СНІДу стало понад дві сотні мешканців Рівного.
Але точної цифри місцеві медики
назвати не можуть, тому що
офіційні дані — це лише вершина айсберга, коментує ситуацію начальник відділу охорони здоров’я. Загалом в Україні понад 53 тисячі чоловік визнано ВІЛ-інфікованими. У Рівному у 2002 році таких було 102 особи (у 2001 році — 12 чоловік). 92% — це наркомани, які передавали інфекцію один одному через шприц. Але так було раніше, а зараз ситуація міняється в іншу сторону, вважає Михайло Стичишин. Рівненські наркомани — в основному молоді чоловіки. А молодість, звісно, бере своє. Крім наркотиків, якась частина захоплюється ще й жінками, а тому передає інфекцію статевим шляхом особам протилежної статі. За словами головного медика, у Рівному спостерігається тенденція до зростання ВІЛ-інфікованих. І якщо раніше це було зараження виключно через кров, то зараз все більшу частку набирає статевий шлях.
Лише 50% ВІЛ-інфікованих стоять на диспансерному обліку, інші, виявлені анонімно, продовжують нормальний спосіб життя, не попереджуючи оточуючих про небезпеку. Примушувати людей ставати на облік лікарі не мають права, каже Михайло Стичишин, законодавство у цьому випадку охороняє хворих.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ