Ми у Facebook
16.10.2003, 13:49

Колонка Олександра Смика

Мілітарі — новія Сезон моди наступного року в Україні, цілком
можливо, може пройти під знаком вітчизняного мілітарі.
На відміну від мешканців психушок, будинків для стариків, які надають перевагу секонд-хенду американських вояків, одяг розбитої громадянською стратегією дилетантизму української армії, має неабиякий успіх у забитих поліських селах, користується попитом рибалок, мисливців, туристів і звичайних волоцюг.
У Рівному нещодавно проходило дефіле від Марса Розмели. Армії, яка знаходиться в стані шагреневого скорочення — треба гроші, і як виявляється, немалі. Чого лише варта цифра дванадцять відсотків у бюджеті-2004? Армія вчителів і медиків разом з усім обслуговуючим їх “військом”, хворих і гризунів граніту знань, не дотягує і до десяти. А щоб взяти стратегічну висоту бюджету, реальність військової загрози для власної країни, генералам іноді потрібно з’являтися на екранах телевізорів, чи то в зв’язку з трагедією у Скнилові, чи то з вибухом складів боєприпасів в Артемівську, чи то з вбивством головного торговця зброєю, чи то з Яворівською епопеєю масового отруєння дітей. І хоча грошей на мобільну реорганізацію вистачило б від продажу зброї, застарілої техніки та амуніції, пропозицію, висловлену на парламентських слуханнях щодо передачі армійських складів до Фонду держмайна, для прискореної інвентаризації і його продажу впродовж трьох років, а не дванадцяти, як це пропонують поетапно військові, ніхто і слухати не захотів. Частинами красти легше — кажуть злі язики. Тим паче, нові призначення у Міноборони “гражданских лиц” спонукають на роздуми. А ще мало кому відомо, що Україна, яка декларувала статус без’ядерної держави, нині займає четверте місце в світі з надання так званих військових послуг. Освідчені джерела повідомляють, близько 3 млн. доларів за день ми отримуємо за надання полігону для проведення спільних навчань тільки на Яворівському полігоні. Цікаво, саме з того часу, як вони почались — за даними київського академіка Мухіна, в районі вищеназваного полігону майже в чотири рази зросла кількість захворювань щитоподібної залози. Вгору повзуть захворювання шкіри, розлади основних органів, лейкемії та енурезу серед дітей. Страждає і худоба, яку випасають в районі полігону. Німецький експерт Зігварт Гюнтер, який нещодавно відвідав Україну, не виключив, що під час військових стрільб використовуються бронебійні снаряди зі збідненим ураном, а всі симптоми, що спостерігаються у мешканців Яворівщини, надто вже нагадують так званий перський синдром “бурі в пустелі”, виявлений в американських військових та місцевого населення після військових дій на Близькому Сході та в колишній Югославії. І ніякий це не “масовий психоз”, штучно роздутий певними політичними силами, на чому акцентують центральні ЗМІ. А, що лишається нам, простолюду? Може, як у давній притчі: розслабитись і отримати задоволення?

P.S. До речі, на місячник військово-патріотичного виховання на рахунок однойменного центру, цього року обласною владою виділено аж... 50 гривень! Як кажуть, no comment!!!
Ми перейшли на берети і хакі,
І наші жінки віддаються за цукор.
На вовків стали схожі наші собаки,
І страхом означені губи і руки...





На правах реклами