Ми у Facebook
29.10.2003, 05:16

Сон підвищує імунітет

Мабуть, сон — найзагадковіший феномен людської фізіології. Недостатня кількість часу для сну спричиняє збої в роботі імунної системи, розумову перевтому, втрату здатності до адекватного сприйняття дійсності. Скільки ж потрібно спати, щоб залишатися в гарній формі?
Поширена думка, що можна привчити організм обходитися чотирма-п’ятьма годинами безперервного сну без будь-яких негативних наслідків. Вчені медичного факультету University of Pennsylvania вирішили перевірити справедливість цієї точки зору. Результати дослідження опубліковані в останньому номері журналу Sleep.
Для участі в експерименті фахівці запросили 48 добровольців, яких поділили на чотири групи. Нічний сон у перших трьох групах становив відповідно 4, 6 і 8 годин. Досліджувані з 4-ї групи безперервно не спали протягом трьох діб. Цей режим тривав два тижні, протягом яких дослідники щодня проводили серед досліджуваних інтелектуальні і психологічні тести, а також просили їх суб’єктивно оцінити ступінь своєї втоми. Результати тестів показали, що в тих, хто спав менше 8 годин, знижувалися розумові здібності і пам’ять, причому в тій мірі, що й у досліджуваних з четвертої групи, які не спали протягом двох ночей поспіль. Суб’єктивно досліджувані, сон яких становив хоча б 4 години, почувалися менш утомленими, ніж ті, хто не спав узагалі. Дослідники також встановили значні розходження в тривалості сну, необхідної різним індивідуумам.





На правах реклами