Ми у Facebook
30.10.2003, 01:31

Заручники лічильників

З початку року в Рівному не встановлено жодного приладу обліку тепла, заявив заступник директора КТП “Комуненергія” Юрій Кірпічніков. Хоча торік цей процес був масовим. 125 будинків із 580 на даний момент обладнані тепловими лічильниками.
Приватні фірми, які займалися встановленням подібного обладнання, вводили в оману рівнян, переконаний пан Кірпічніков. Споживачам казали, що вони зможуть економити гроші при обліку тепла. Як виявилося, це неправда, лічильник не показує економію, він свідчить про фактичне використання тепла. При низьких температурах повітря споживання тепла збільшується, отже лічильник реєструє більшу кількість використаних гігакалорій. Якщо цьогорічна зима буде холодною, рівнянам з лічильниками знову доведеться платити удвічі, а то й утричі більше від сезонного тарифу.
Хоча користувачі можуть регулювати подачу тепла у будинках з лічильниками. Бажаючі справді зекономити перекривають на ніч подачу тепла й таким чином зменшують його споживання. З дуже економних будинків, каже заступник директора КТП, одразу надходять скарги.
Громада, яка встановлює лічильник, коментує ситуацію пан Кірпічніков, має чітко знати, на що вона йде. Перевірку приладів обліку тепла має проводити власник, яким фактично є ЖЕК. Хоча кошти на сам прилад та на встановлення, зазвичай, збирають мешканці. Коли ж надходить час робити перевірку, ЖЕК завляє, що коштів у нього немає. Є два виходи із цієї ситуації: відмовлятися від лічильника або знову збирати гроші у мешканців й проводити перевірку.
Знімати показник з прилада обліку теплової енергії, згідно зі спеціальною процедурою, має призначена людина: відповідальний представник будинку чи ЖЕКу викликає теплову інспекцію. Разом вони фіксують покази, знімають пломби, вмикають прилад у роботу. Ця процедура відпрацьована.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ