Ми у Facebook
26.11.2003, 13:44

За вбитого працівника підприємство відповідальності не несе

На робочому місці отримав травму 22-річний Дмитро, житель села Лопавше, Демидівського району: хлопець заклепував металеву трубку з сіркою, осколок якої потрапив йому у щоку. 22 листопада його було госпіталізовано в Демидівську ЦРЛ.
На жаль, випадки виробничого травматизму не рідкість для Рівного. За даними Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві за поточний рік станом на 1 листопада в Рівненській області було зареєстровано 287 нещасних випадків, з них — 234 на виробництві, сім з яких зі смертельними наслідками.
У відділі Держнагляду охорони праці повідомили, що найбільшу небезпеку несе застаріле обладнання, відтак досить високий рівень травматизму мають сільськогосподарські підприємства, деревообробні цехи, ливарний завод, “Рівнеазот” та капітальне будівництво. Однак не лише обладнання спричиняє каліцтво, а часом і смерті людей. Розслідування доводить, що 80 відсотків нещасних випадків трапляються через недбалість потерпілих: недотримання правил техніки безпеки, ігнорування засобів індивідуального захисту, а то й виконання робочих обов’язків у стані алкогольного сп’яніння.
Однак цей факт ніяким чином не впливає на нарахування компенсаційних виплат за травми на виробництві. Раніше компенсації сплачувало підприємство, де трапився нещасний випадок, більше того, підприємствам нараховувалися ще й штрафи за виробничий травматизм. Нині, від листопада 2002 року, усі штрафи скасовано, тобто підприємство не несе жодної відповідальності за травматизм, чи навіть смерть на робочому місці. Всі виплати проводяться Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. Так, за повідомленням заступника начальника управління Євгена Усенка, за 10 місяців поточного року потерпілим на виробництві Фонд виплатив 3 млн. 535 тисяч гривень компенсацій та 279 тисяч гривень на медично-соціальну реабілітацію.
Нещодавно було завершено розслідування трагічного випадку на будівництві, який стався на початку жовтня біля міськвиконкому. Тоді внаслідок падіння каменебійного апарата загинула людина, ще одна отримала травми. За результатами розслідування та згідно з законом, сім’я загиблого отримає одноразову матеріальну компенсацію у розмірі п’яти річних заробітків чоловіка. Тобто, якщо чоловікові офіційно платили лише мінімальну заробітну плату, то сім’я може розраховувати на 11 тисяч гривень. Крім того кожен утриманець отримає один річний заробіток загиблого. Передбачено ще й щомісячні страхові виплати. Що ж до травмованого працівника, то його компенсація залежатиме від висновків лікарів.





На правах реклами