Ми у Facebook
08.12.2003, 15:44

З нового року борги “вибиватимуть” по-новому

У четвер, 5 грудня, у міськвиконкомі відбулося чергове засідання комісії з питань заробітної плати, праці та соціальної політики. Сюди запросили також і керівників підприємств-боржників. Варто згадати, що це вже друга нарада такого плану: перше засідання відбулося 20 листопада, тоді розібралися з 25-ма найбільшими боржниками, сьогодні ж справа дійшла до порушників не таких злісних.
Загалом у “чорному списку” — 146 підприємств. Їх сукупний борг із зарплати становить 10,2 мільйона гривень, що на 6 мільйонів (37%) менше показників минулого року. Серед найбільших боржників — ВАТ “Рівнельон”, ВАТ РЗТА, КТП “Комуненергія”, ДП “Укрбурштин”, ВАТ “Рівнепасвантажтранс”, ВАТ “Рівненська фабрика нетканих матеріалів”, ВАТ “Рівненський завод “Газотрон”, борги кожного з них перевищують по 200 тисяч гривень.
Голова комісії з питань заробітної плати, праці та соціальної політики, заступник міського голови Сергій Васильчук налаштований рішуче: не затягувати з виплатами заборгованої платні довше, ніж до лютого наступного року. Тим паче, що з нового року вступає в дію пенсійна реформа, і якщо підприємства і надалі матимуть заборгованості й не перераховуватимуть гроші у Пенсійний фонд, працівники таких підприємств не матимуть робочого стажу, а відтак — пенсії. І якщо зараз спостерігаємо певний неспокій і через борги, і через пенсійну реформу, то з нового року ситуація обіцяє бути вкрай напруженою. Тому пан Васильчук закликав докласти всіх зусиль, щоб не допустити найгіршого варіанту. Він навіть запропонував підприємцям-боржникам допомогу, мовляв, звертайтеся, усе, що можемо, для вас зробимо. А робити таки справді є що, бо чимало боргів із зарплати виникають тому, що підприємства в свою чергу мають боржників, причому саме бюджетних. Ось і виникає замкнене коло: коли заплатять нам — заплатимо і ми. І всі розуміють, що ніхто нікому грошей не дасть. Хоча деякі ще не втратили надії “вибити” борги минулих років. Щоправда, навіть виграні у суді справи не гарантують “живих” грошей, оскільки більшість злісних неплатників давно оголошені банкрутами. Тому виконавча служба і радить розбиратися з боргами, як тільки вони виникають, а не чекати роками з моря погоди і потім кусати лікті.
Зрозуміло, що у кожного свої проблеми: комісії треба якнайбільше скоротити борги, працівники хочуть отримати зароблене, підприємства ж намагаються хоч якось вижити. Сумно, що за рахунок власних працівників. Але консенсусу на засіданні комісії таки було досягнуто: вирішили, що всі зусилля буде кинуто на те, щоб до лютого наступного року борги із зарплати були таки погашені.
Особливий сюрприз чекав тих, хто вирішив зберегти свої нерви і не прийшов на засідання комісії (пояснювати керівництву, звідки борги і коли їх не буде — справа марудна і нелегка). Усіх “штрафників” взяли “на олівець” і пообіцяли передати їм особливо теплі вітання у формі перевірок з ДПІ, інспекції праці та прокуратури.





На правах реклами