Ми у Facebook
10.12.2003, 10:29

Зарядка для вух

Передусім – геть ватні палички, а тим паче сірники. Під час такої чистки вони тільки проштовхують сірку глибше у вушний канал. А ще, оскільки ми послуговуємося цими “інструментами” наосліп, є велика небезпека пошкодити барабанну перетинку. Природа передбачила природне очищення вух переміщенням сірки. Щоб цей процес був активнішим, слід час від часу відтягувати мочку вуха вниз і вперед.
Щоб очистити вушну раковину, слід щодня мити вухо звичайною водою. А сірку видаляють повільними рухами вказівного пальця, з боку в бік із легким натискуванням на стінку.
Найменшої уваги потребують слухові канали і середнє вухо. У здоровому вусі сірка не збирається. Місцевому болю в ньому, подразненню, свербінню, запаленню вушного каналу можна не лише запобігти, а й вилікувати їх щоденним доглядом. Вушні краплі, що зазвичай застосовують у таких випадках, розм’якшуючи сірку, можуть збільшити її масу і посилити тиск, не давши, однак, жодної користі.
Щоб вуха були здоровими, до комплексу ранкової гімнастики обов’язково слід включити вправи для зовнішнього вуха, що сприяють очищенню слухових проходів.
1. Потерти опуклості за вухом вгору-вниз.
2. Загнути вушну раковину наперед.
3. Покрутити козелок за годинниковою стрілкою.
4. Відтягнути вниз мочку вуха. Кожну вправу повторити вісім разів.
Ефективно очищує вуха перекис водню. Для цього потрібно закапати у кожне по 2-3 його краплі. Через 5-10 хвилин прийняти теплу ванну. Дітям закапувати по одній краплі 3%-го перекису. А якщо й це не допоможе, підіть до лікаря. Він правильно промиє вам вуха і видалить корки.





На правах реклами