Ми у Facebook
23.12.2003, 17:35

Батьківщина різдвяного дерева

Цього року висота головної ялинки у Страсбурзі становить понад 30 метрів (приблизно з дев’ятиповерховий будинок). Місцеві мешканці запевняють, що і цього року їхня ялинка найвища у Франції і чи не в усій Європі. Ельзасцям потрібно тримати марку, оскільки, як стверджує історія, саме тут почали відзначати Різдво і Новий рік з ялиною. Сталося це в 1521 році. І тільки через 300 років ялинка у своїй різдвяній іпостасі з’явилася в Парижі.
У старовину новорічна ялинка символізувала райське дерево. Але щоб додати їй істинно райського вигляду, зелені гілки прикрашали червоними яблуками. А коли в 1851 році сталася посуха, довелося винайти блискучі ялинкові прикраси.
За п’ять століть свята для жителів Страсбурга й околиць перетворилися в культові — з гігантськими розкішними базарами, повними небачених страв, по-французькому вишуканих і по-німецькому щедрих.
Багатий Ельзас не раз був причиною європейських воєн, переходив з рук у руки. Влада змінювалася, але за будь-якого режиму Різдво ставало часом свят і базарів.
І нині місто не шкодує грошей. Вуличне освітлення — це не прості ліхтарі, а подекуди справжні кришталеві люстри. Всього ж у місті розвішано 30 кілометрів гірлянд, в які вкручено 30 тисяч лампочок.





На правах реклами