Ми у Facebook
26.06.2008, 00:00

Микола Пасічник втілює авторські проекти

Ім’я колишнього головного архітектора Рівного Миколи ПАСІЧНИКА знайоме багатьом жителям міста. Насамперед тим, що він причетний до кількох грандіозних проектів — генплан міста, “Метроград”, “Міленіум Плаза”, сквер Марії Несвицької тощо. Два роки тому Микола Пасічник також залишив посаду заступника міського голови Рівного. Відтоді працює у ЗАТ “Рівнеінвестпроект” і втілює в життя власні проекти.

Головним архітектором Рівного Микола Пасічник став ще в 1985 році. У 1998-му обійняв посаду заступника міського голови. Через вісім років усе залишив і перейшов у комерційну структуру. Каже, що період роботи у владі запам’ятався “бацилами ентузіазму Віктора Чайки”.
— Він багато хотів зробити, і це передавалося кожному, — пригадує пан Пасічник. — Усі заражалися тими бацилами та намагалися щось утнути на своєму місці.
Микола Пасічник вважає, що за період його роботи на посаді заступника в Рівному зроблено багато. За його словами, вдалося розробити та затвердити генплан міста, дати старт проекту забудови центральної частини міста під назвою “Міленіум Плаза”. Він радіє, що був причетним до створення скверу Марії Несвицької та проекту підземного “Метрограду”.
— Посадова інструкція забороняла мені розробку проектів. Я міг лише генерувати ідеї та опікуватися ними, але не малювати олівцем, — зазначає нині головний архітектор ЗАТ “Рівнеінвестпроект”. — Кожен втілений проект дорогий, як палець. Пишаюся генеральний планом Рівного, “Міленіум Плазою” та сквером Несвицької. Є ще проекти забудови житлових кварталів, в’їзду в обласний центр, але все поки залишається на папері, бо відсутні кошти.
Сьогодні роботи в Миколи Пасічника вистачає. Продовжує працювати над проектом “Міленіум Плаза”, займається реконструкцією торгового комплексу “Покровський”. Також ЗАТ “Рівнеінвестпроект” розробляє схему реконструкції та забудови Млинова, який у жовтні готується святкувати 500-річчя з дня заснування.
— Сьогодні більше займаюся авторською роботою. Після 22 років роботи у бюрократії зрозумів, що до душі ближче творча робота з олівцем в руках, — пояснює перехід на роботу в комерційну структуру Микола Пасічник. — Я не шкодую, що пішов, бо вдалося реалізувати чимало ідей. Наприклад, задумав добудувати перший етап “Метрограду” до центрального універмагу, а потім продовжити до готелю “Мир” та вулиці Драгоманова. Знаю, що це дорогий проект. Якщо мені не вдасться втілити ідею, то це зробить хтось інший.






На правах реклами