Ми у Facebook
16.06.2009, 18:48

Власна машина – у 17 років!

Літні канікули – пора відпочинку та відпусток. А для школярів – це ще й багато вільного часу, під час якого можна підзаробити грошей. Ось інформація для роздумів тим, кому набридло постійно випрошувати гроші у батьків. А також, можливо, і підказка самим батькам!
“Це набагато краще сексу і випивки…”
Усім уже, напевно, відомі такі способи заробітку як промоутерство, праця на ринку, в барах або кафе, продаж газет, збирання склотари чи макулатури. Це може робити практично кожен, і цим уже нікого не здивуєш. Та й, як правило, багато на такому не заробиш. Та чи можуть школярі заробляти нормальні гроші, працюючи професійно? Виявляється, можуть. Один із способів – заробляти на своєму хобі. Ось, наприклад, 17-річний рівнянин Ігор. Нещодавно за власноруч зароблені гроші він купив собі... машину! Хлопець має ще й власний мотоцикл. Заробляє кошти, купляючи поламані, несправні мотоцикли, а потім ремонтує та продає їх. За його словами, почалося все з ремонту байків своїм знайомим, а потім так “розкрутилось”.
– Мотоцикли – це, мабуть, у крові. Один раз спробуєш, і все – закохуєшся на все життя. Це набагато краще сексу чи випивки… Знайти машину не було проблемою. Я купив її, відтюнінгував, і тепер, коли я їду по місту, всі повертають голову. (Посміхається – авт.). У жодного з моїх друзів-ровесників ще немає власної машини. Хоча їх грошима забезпечують батьки, але вони витрачають все на пусті речі, а я вкладаю їх у бізнес.
— Перший виїзд на мотоциклі в цьому році у січні мало не закінчився трагічно, — продовжує Ігор. — Коли я повертався додому, мене не пропустила машина. Від удару об авто я утік, але все одно десь метрів 15 пролетів над мотоциклом і зустрівся з асфальтом. Водій авто зник з місця пригоди. Я піднявся і поїхав додому, до вечора ще ходив, а зранку ледь встав. Три тижні ходив зі зйомним гіпсом, бо рану треба було кожного дня обробляти…
— А зараз я збираю гроші, найближчим часом “махну” на мотоциклі в Карпати, хочу проїхати всі гори, – посміхається Ігор. – У майбутньому планую відкрити свій власний класний мотосалон.

“Я намагаюсь чарувати”
П’ятнадцятирічний Віталій Стасюк займається фотографією професійно лише півроку, але вже приймає замовлення на весільну та репортажну фотозйомки, фотосесії, портфоліо, бізнес-портрет та багато іншого. Вартість фотосесії коливається від ста до двох тисяч гривень. Віталій ще не має власної фотостудії, але збирається відкрити її в майбутньому. А поки що допомагають “зв’язки” – він використовує студію друга. Також зйомка може проводитися поза студією. Частину зароблених грошей Віталій відкладає, а частину – витрачає. Однак, за його словами, він не працює на гроші, а гроші працюють на нього. Батьки до захоплення свого сина ставляться позитивно, а своє ставлення до фотосправи Віталій висловлює так:
– Перший поцілунок, щаслива посмішка, приємна стурбованість та миттєвий погляд... Щоб зберегти пам’ять про ці секунди, люди дбайливо збирають сімейні фотографії. Тому кожен фотограф — трішки чарівник, який в силі зупинити мить та повернути її назад! Я намагаюсь чарувати.
19-річній Божені теж доводиться майже “чарувати”, аби відновити фотографії, яким вже сто років і більше! Дівчина з шістнадцяти років займається дизайном і працює в одній із рівненських фотостудій. Вона реставрує старі фотографії, які порвані, чимось залиті або просто зношені роками, а також робить документальне фото.
– Роботу було важко знайти, але нарешті я знайшла в газеті оголошення (постійно переглядала їх). Щоб займатися цим, вчилася в академії “Шаг”, а також, звісно, на роботі ще певних особливостей навчили. Я працюю половину робочого дня, і тому за місяць заробляю приблизно 500 гривень. Деколи витрачаю зароблене на себе, а деколи віддаю батькам, яких дуже люблю. Їм подобається, що я тепер самостійна. Планую займатися цим і в майбутньому, розвиватися далі…

Заробляти “мізками”
Крім того, багато школярів можуть заробляти гроші своїм розумом – надавати послуги репетиторства або допомагати іншим робити домашні завдання, як це робить 15-річна Богдана Климентовська. Дівчина щодня робила уроки своєму сусіду-восьмикласнику за символічну плату – 10 грн за тиждень. Бабуся хлопчика так і каже: “Ви мені його не вчіть, а зробіть йому уроки”.
– Це нескладно зовсім, але біда в тому, що вчителька задає їм вправи десятками і всі вони аналогічні. Гроші мені допомагають, хоча могла б і без них обійтися. За ці кошти я кожні два тижні купую собі нову книжку, – розповідає дівчина.
Розумну молодь певним чином заохочує грошима і влада. Наприклад, ті, хто зайняв призові місця на третьому етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, можуть отримати стипендію Президента або іменну стипендію голови облдержадміністрації.
Бізнес для школяра
Ще один спосіб заробляти гроші – суміщати корисне з красивим, тобто бути консультантом у косметичній компанії. Цим сьогодні займаються багато школярів. Практично в кожному класі є представники тих чи інших компаній. Багато хто продовжує цим займатись і після закінчення школи. 19-річна Наталія Антішко почала працювати в косметичній компанії “Оріфлейм” ще три роки тому, після смерті матері, бо вважає, що це такий бізнес, що передається по спадку. За її словами, спочатку було дуже важко “в’їхати” у суть справи і досягти успіху, але з часом все почало налагоджуватися. Спочатку вона заробляла приблизно 700 гривень за три тижні, а зараз – близько двох тисяч гривень! Наталія витрачає ці гроші переважно на ремонт квартири. Вона змогла стати фінансово незалежною, грошей у батька практично не бере.
– Не всі добиваються успіху, тому що потрібно дійсно мати бажання, а основне – якусь мету в житті, до якої завжди потрібно йти, – розмірковує Наталія. – Планую займатися цим і в майбутньому, адже моя мама вклала в цей бізнес дуже багато зусиль і, я думаю, вона була б рада, що я продовжую займатися цим.





На правах реклами