Ми у Facebook
31.01.2011, 12:26

Цьогоріч на Рівненщині оновлять 5 аварійних шкіл

Аварійні школи області вже незабаром замінять нові й сучасні. Принаймні на це розрахована спеціальна обласна програма, яка діятиме на Рівненщині наступні п’ять років. Які саме школи опиняться першими у черзі на оновлення – з’ясує спеціальна комісія.
За останніми підрахунками й оцінками, на Рівненщині налічується 20 аварійних шкіл. І якщо в деяких з них поки ситуацію можна врятувати ремонтними роботами, то інші перетворюють освіту на екстрим.

— Управління освіти склало цілий каталог шкіл, які потрібно фактично будувати заново, — каже голова Рівненської ОДА Василь Берташ. — На картинках вони виглядають не так вже й страшно, але коли потрапляєш туди і на голову сиплеться штукатурка, розумієш, що слід щось робити.

Саме такі школи, запевнив чільник області, будуватимуться в першу чергу. Решта ж – чекатиме наступного року. Спеціальна комісія, яка складається з будівельників, освітян та охочих депутатів облради, огляне всі об’єкти й запропонує черговість будівництва, реконструкції та капітального ремонту.

— Серед основних критеріїв, на які буде зважати комісія, — стан приміщення школи, кількість учнів у ній, а також рівень народжуваності в селі за останні п’ять років, — зазначив начальник обласного управління освіти і науки Іван Вєтров.

Втім, уже нині голова ОДА називає два навчальні заклади, котрі, найвірогідніше, святкуватимуть новосілля вже до 1 вересня. Це школи у селі Мульчиці Володимирецького району та Берестя Дубровицького. Можливо, до них приєднаються й школи у селах Піски та Корчин (Костопільщина), Будераж (Здолбунівщина). Адже у планах – оновити п’ять навчальних закладів. Втім, мова йде не про повне завершення, а будівництво черг — де нових класів, а де й — майстерень та спортзалу.

— Плануємо розробити проект спортзалу із легкосплавних конструкцій, — додає Іван Вєтров. — Хочемо зробити його таким, щоб можна було підлаштувати до різних закладів. Аби щоразу не розробляти додтковий проект, а одразу мати готовий.

Аби проблемних шкіл в області поменшало, залучатимуть гроші з бюджетів усіх рівнів. На оновлення усіх проблемних закладів за останніми підрахунками потрібно 400 мільйонів гривень. Також економитимуть на матеріалах: якщо, наприклад, у селі видобувають щебінь, то використовуватимуть саме його, а не везтимуть з інших родовищ. Крім того, на будівництві має бути максимально задіяне місцеве населення.





На правах реклами