Рівненська єпархія просить владу посприяти у розвитку жіночого монастиря в Дубні [+ФОТО]
Варваринський жіночий монастир у Дубні функціонує вже шостий рік. Розмістився він у 2005 р. у трьох кімнатах будівлі колишнього монастиря кармеліток (XVII ст.). У XIX-XX стт. цей монастир був православним.
На жаль, обмежена кількість приміщень, які були до останнього часу у користуванні монастиря, минулими роками не давали можливості суттєво розширити та розбудувати обитель. Але стараннями настоятельки Варваринського монастиря ігумені Анни в обителі було облаштовано тимчасовий храм, організовані регулярні богослужіння, постійно проводяться ремонтні та опоряджувальні роботи, йде поступова розбудова монастирського господарства.
У зверненнях керівництва єпархії зазначено, що історичний монастирський комплекс з 60-х років ХХ століття займав Дубенський міжрайонний онкологічний диспансер, який тепер вирішено ліквідувати. Коли ще у 2009 році почалися розмови про ліквідацію онкологічного диспансеру, тодішній головний лікар Комісарук П. Р. запропонував думку створити на базі диспансеру особливий медичний заклад для невиліковних хворих – хоспіс. Співіснування монастиря й дому милосердя є найкращим поєднанням нашої віри й наших реальних вчинків. Та не все, що думається – робиться.
Як стало відомо прес-службі Рівненської єпархії, на споруду колишнього монастиря кармеліток, яка до встановлення атеїстичного радянського режиму завжди належала Церкві, після остаточної ліквідації онкологічного диспансеру претендує Дубенське медичне училище, яке планує розмістити в історичних монастирських приміщеннях навчальні аудиторії для студентів.
На думку керуючого Рівненською єпархією митрополита Євсевія, єдиним справедливим рішенням було б повернути споруди монастиря Православній Церкві, передати їх у власність жіночій обителі та розмістити в окремій частині приміщень хоспіс.
Оскільки споруди колишнього монастиря кармеліток знаходяться у комунальній власності Рівненської області митрополит Євсевій попросив керівників області сприяти поверненню у користування Церкві приміщення монастирського соборного храму, в якому до останнього часу знаходилася поліклініка диспансеру, та приміщень для розширення келій сестер.
За інформацією, яку надала прес-службі єпархії настоятелька Варваринського монастиря ігуменя Анна, сьогодні дійсно зовсім немає можливості розширяти обитель та збільшувати кількість насельниць. Послушниці обителі змушені жити у пристосованих для проживання приміщеннях, а декілька прохань на послух в монастир матушка-ігуменя зовсім не може прийняти, оскільки послушниці змушені будуть спати на підлозі в храмі.
Гороскоп на 15 грудня: використовуйте час для роздумів
Неділя – ідеальний час, щоб сповільнитися, зазирнути всередину себе та забезпечити гармонію у своєму житті. У цей день зірки спрямовують свою енергію на баланс – як у стосунках, так і в повсякденній діяльності. Для багатьох із нас це буде час для роздумів і планування, а також момент, щоб дозволити собі відпочити та насолодитися.
переглядів: 15
Ароматний різдвяний штолен: секрети ідеальної випічки від відомого кулінара
Штолен – це традиційний німецький різдвяний хліб, який став популярним у багатьох країнах світу, в тому числі й в Україні. Він відомий своїм багатим, насиченим смаком та ароматом.
переглядів: 479
Для чого собаки штовхаються носом
Експерти стверджують, що підштовхування носом є одним зі способів, яким собаки намагаються передати свої потреби чи емоції людині. Оскільки чотирилапі не можуть спілкуватися з нами так, як між собою, вони використовують цей жест для привернення уваги.
переглядів: 327
Українські культурні цінності на Рівненщині берегтиме ЮНЕСКО
Україна продовжує захищати не лише власну державність, але й власну культуру.
переглядів: 414