Ми у Facebook
25.05.2011, 09:00

Чому ховають генплани міст Рівненщини?

Отримати копії генерального плану міста чи селища в Україні не так вже й легко, хоча ця інформація має бути доступною. У “чорному” переліку охочих не надавати генплани знайшлося місце й рівненським населеним пунктам.
Моніторингове дослідження доступності для громадян генеральних планів міст України провели експерти Східноукраїнського центу громадських ініціатив. Як зазначив голова СЦГІ Володимир Щербаченко, розпочалося дослідження з рідного для нього Луганська, де генплан “захищали” відразу двома грифами “Для службового користування” та “таємно”:

— Ми вирішили з’ясувати, наскільки відкритими є генплани в інших містах України. З листопада 2009 року по січень 2011 року ми розіслали офіційні запити до рад 196 міст з проханням надати копію картографічної складової генерального плану та інформацію про текстову частину документа. Відповіді отримали зі 160 міст, решта нас проігнорували. Втім і якість цих відповідей сумнівна. Адже більшість міст зсилалися на ті ж грифи “Для службового користування” та “Таємно”, великий обсяг інформації, відсутність копіювальної техніки, аби зробити копії документів, банально — на той факт, що генплан хоче отримати організація зареєстрована у Луганську. Знайшлося лише п’ять міст, які надіслали нам копії основних креслень генпланів — це Калуш (Івано-Франківська область), Моршин (Львівська область), Щолкіне (АР Крим), Южноукраїнськ (Миколаївська область) та Хмільник (Вінницька область).

Що ж стосується Рівненщини, то в області не знайшлося жодного міста, яке б надало СЦГІ копії генерального плану.

— У Рівному при цьому посилалися на великий обсяг графічної частини плану, в Костополі пояснили, що гриф “таємно” із генплану знятий, проте доступ до документа не надали. У Дубні та Кузнецовську на запит відповіді взагалі не надали. А у міській раді Сарн відмовили у доступі до генерального плану міста, пояснивши що він знаходиться в районній державній адміністрації, — констатував пан Володимир.

За словами експерта, бажають кращого й матеріали генеральних планів, які чимало міст розміщають у мережі інтернет. Адже їх роздільна здатність не дозволяє повноцінно прочитати карти.





На правах реклами