Ми у Facebook
01.07.2011, 11:15

Масові сутички в Єгипті відлякали туристів. На курортах – порожнеча

Каїр. За допомогою гранітної плитки бунтівники воюють з поліцією, ті відповідають газом. Фото АFP

На площі Тахрір знову проходять акції протесту, але щоб заманити відпочиваючих, ціни поки не знижують.
У Єгипті, який у лютому пережив революцію, з новою силою наростають протестні настрої. І якщо раніше сотні тисяч єгиптян об'єднувала одна мета – повалення Хосні Мубарака, то зараз незадоволених груп декілька.

Перша незадоволена тривалим судовим процесом над Мубараком і його соратниками. Друга – безкарністю поліцейських і солдатів, які при спробі придушення революції вбили 850 осіб. З вівторка тисячі незадоволених почали розбивати намети на площі Тахрір і влаштували сидячу акцію біля держтелебачення. Звідси їх вигнала поліція за допомогою сльозогінного газу, відбулися зіткнення, і близько 1000 осіб отримали поранення.

Поки експерти не схильні розглядати те, що відбувається в Єгипті як передумову до нової революції, а ось в довгостроковій перспективі це не виключають. "До кінця року ситуація не вийде з-під контролю військового режиму – поки в суспільстві зберігаються очікування реформ після відставки Мубарака. А ось що буде, коли стане ясно, що очікування виявилися марними – складно припустити", – відзначив "Сегодня" експерт Інституту східнознавства НАН України Сергій Данилов.

Те, що відбувається відлякує іноземців.

– У вівторок я повернулася з Шарм-ель-Шейха, курорт заповнений лише на 20%! Чекали італійців – вони люблять сюди їздити на початку літа – але ні один не приїхав. Там скрізь порожньо, але ціни ніхто не збиває – вони на торішньому рівні, – розповіла "Сегодня" киянка Ольга. – Тут спокійно, хоча в Каїр екскурсії возять, тільки коли там немає протестів. Навколо курорту помітно більше охорони і весь транспорт перевіряють. Та й коли тур купували, то нас попереджали, що в Єгипті неспокійно, можуть скасовувати екскурсії.

У наших туркомпаніях підтвердили, що в останні місяці попит на Єгипет впав.

Європейці ж розпродають в Єгипті своє майно і виїжджають.

– Господиня мого будинку вже продала його і повертається з чоловіком до Голландії. Тут залишатися ризиковано: у неї немає дозволу на роботу, а зараз влада припинила видачу нових дозволів у спробі вирішити проблему з безробіттям, – розповіла мешканка Шарм Олена Кульбіцкая.

Джерело: Сегодня

На правах реклами

купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ